کد خبر : 413
تاریخ انتشار : شنبه 29 آذر 1399 - 18:50

۵۰ درصد بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی کشور مربوط به دورهمی های خانوادگی است.

۵۰ درصد بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی کشور مربوط به دورهمی های خانوادگی است.

رشت- سخنگوی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: ۵۰ درصد بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی کشور مربوط به دورهمی های خانوادگی است. به گزارش پلان نیوز ، علیرضا رئیسی شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه محدودیت‌های ترددی بر اساس آمار و ارقام مبتلایان به کرونا اعمال می‌شود، اظهار کرد: طبق آمارها، بالای ۵۰ درصد

۵۰ درصد بیماران کرونایی بستری مربوط به دورهمی ها است

رشت- سخنگوی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: ۵۰ درصد بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی کشور مربوط به دورهمی های خانوادگی است.

به گزارش پلان نیوز ، علیرضا رئیسی شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه محدودیت‌های ترددی بر اساس آمار و ارقام مبتلایان به کرونا اعمال می‌شود، اظهار کرد: طبق آمارها، بالای ۵۰ درصد از بیماران کرونایی که در بیمارستان بستری هستند مربوط به دورهمی‌های خانوادگی و مهمانی‌ها می‌شوند و منع ترددها نیز بر این اساس وضع شده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با ابراز امیدواری از اینکه این اعمال محدودیت‌های ترددی از برگزاری دورهمی‌های خانوادگی توسط بخشی از مردمی که قوانین را رعایت نمی‌کنند جلوگیری کند، افزود: اکثر مردم کشور به قوانین ستاد مقابله با کرونا پایبند هستند اما اگر درصد پایینی هم این قوانین را رعایت نکنند، میزان شیوع بیماری در جامعه افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه محدودیت‌های تردد مربوط به شب یلدا مربوط به همه شهرها است و مربوط به رنگ خاصی نیست، تصریح کرد: طبق تصمیمات اتخاذ شده، تمامی مشاغل به جز مشاغل گروه یک از ساعت ۶ عصر تعطیل هستند و علاوه بر این، ترددهای درون شهری از ساعت ۲۰ الی ۴ بامداد نیز ممنوع است.

رئیسی با اشاره به اینکه گیلان از اولین استان‌های درگیر با کرونا بود اما بر اساس ارزیابی‌های انجام شده نسبت فوت در گیلان به جمعیت آن پایین‌تر از میانگین کشور است، ادامه داد: بر اساس بررسی‌های انجام شده، نسبت فوت به جمعیت بیماران کرونایی در گیلان در کل کشور، جزو کمترین‌ها است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه این نشان دهنده مدیریت با کیفیت در مقابله با کرونا در گیلان است، گفت در دو هفته اخیر ۴ استان کشور از جمله گیلان وضعیت قرمز داشتند که خوشبختانه بعد از اردبیل، گیلان نیز روند نزولی دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر شهرستان‌های فومن، شفت، صومعه سرا، املش و سیاهکل از وضعیت قرمز و نارنجی خارج شده‌اند، اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده در حال حاضر وضعیت ۱۰ شهرستان استان گیلان نارنجی است.

رئیسی با اشاره به وضعیت ناپایدار در شهرستان تالش، تصریح کرد: اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی را به خوبی رعایت نکنند وضعیت فعلی از حالت نارنجی و قرمز خارج نمی‌شود و این یک هشدار است و امیدواریم که به زودی این شهرستان نیز از این وضعیت خارج شود.