کد خبر : 736
تاریخ انتشار : پنجشنبه 23 بهمن 1399 - 4:48

گوهر خیراندیش: زودتر از دخترانم ازدواج خواهم کرد! / زندگی پس از کرونا

گوهر خیراندیش: زودتر از دخترانم ازدواج خواهم کرد! / زندگی پس از کرونا

گوهر خیراندیش بازیگر سینما و تلویزیون که همسر خود (جمشیداسماعیل خانی) را سالهاست از دست داده، گفت زمانی که دخترانم را شوهر بدهم و به خانه بخت بروند خودم مجددا ازدواج خواهم کرد. پایگاه خبری تحلیلی پلان نیوز ؛  گوهر خیراندیش گفت : من منتظر هستم دخترانم ازدواج کنند تا من هم بعد از آنها همسر

گوهر خیراندیش بازیگر سینما و تلویزیون که همسر خود (جمشیداسماعیل خانی) را سالهاست از دست داده، گفت زمانی که دخترانم را شوهر بدهم و به خانه بخت بروند خودم مجددا ازدواج خواهم کرد.

گوهر خیراندیش: زودتر از دخترانم ازدواج خواهم کرد!
پایگاه خبری تحلیلی پلان نیوز ؛ 
گوهر خیراندیش گفت : من منتظر هستم دخترانم ازدواج کنند تا من هم بعد از آنها همسر خودم را پیدا کنم و اعلام رسمی کنم و ازدواج کنم حتی اگر صد سالم باشد. حتی اگر طرف مقابل آدم خوبی باشد زودتر از دخترانم ازدواج می کنم.گوهر خیراندیش (زاده ۱ شهریور ۱۳۳۳، شیراز) بازیگر و مدرس پیشکسوت سینما، تئاتر، تلویزیون و گوینده رادیو است.وی دارای لیسانس بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا است.جمشید اسماعیل‌خانی همسر وی بود.گوهر خیراندیش: زودتر از دخترانم ازدواج خواهم کرد!

زندگی و فعالیت‌های گوهر خیراندیش

وی در ۱ شهریور ۱۳۳۳ در شیراز متولد شد. از سال ۱۳۴۹ و در دوران دبیرستان فعالیت وی با گروه تئاتر در شیراز آغاز شد و در همین سال بود که با جمشید اسماعیل‌خانی آشنا شد که این آشنایی منجر به ازدواج این‌دو گشت که حاصل این ازدواج یک پسر و دو دختر به نام‌های امید، آزاده و آناهیتا بود.

او با همسرش در شیراز به فعالیت تئاتر می‌پرداختند و همچنین کارمند اداره فرهنگ و هنر شیراز بود. وی در سال ۱۳۵۷‌ در دانشگاه تهران قبول شده و به همراه همسر و فرزندانش به تهران می‌آید. در تهران در کنار درس خواندن به فعالیت تئاتر می‌پردازد و همچنین کارشناس امور هنری ارشاد استان تهران می‌شود. خیراندیش سپس بازی را در سینما، تئاتر و تلویزیون ادامه می‌دهد.

او با فیلم روزهای انتظار فعالیتش را در سینما آغاز کرد و با فیلم بانو خوش درخشید. گوهر خیراندیش همیشه در نقش های متفاوت ظاهر شده است. وی همچنین چندین سال در برنامه صدای عبرت شبکه سراسری رادیو به فعالیت مشغول است.وی یکی از اساتید ثابت کانون سینماگران جوان است و همچنین سابقه برگزاری کارگاه آموزشی در چند دانشگاه معتبر آمریکا را دارد.وی پیشنهاد بازی را درسریال دارا و ندار و فیلم اخراجی‌ها را علیرغم پیشنهاد مالی خوب به جهت نقش‌های ضعیف نپذیرفت. به عقیده وی یکی از رموز ماندگاری یک بازیگر این است که هر نقشی را فقط برای مسائل مالی قبول نکند.

گوهر خیراندیش: زودتر از دخترانم ازدواج خواهم کرد!

ازدواج گوهر خیراندیش

گوهر خیراندیش از آن دسته هنرمندان است که زندگی مشترکش را خیلی زود آغاز کرد و در دوران دبیرستان بود که با جمشید اسماعیل خانی آشنا شد و این آشنایی منجر به ازدواج آنها گردید.

این بانوی هنرمند کشورمان در برنامه دورهمی در شرح ماجرای ازدواجش گفت:

وقتی کلاس نهم بودم و در تئاتر مشغول بازی بودم آقای اسماعیل خانی من را به خانه میرساند. یکی از روزها وقتی من را به خانه رساند مادرم به او گفت لطفا دیگر این کار را نکنیید من خودم به دنبال دخترم می آیم. یک روز اسماعیل خانی گفت به مادرت بگو آبگوشت درست کند تا من به خانه شما بیایم. وقتی به منزل ما آمد ماجرای ازدواج را مطرح کرد که مادرم گفت:دختر من خیلی جوان است و هیچ کاری بلد نیست حتی بلد نیست لباس هایش را جمع کند و اصلا نمیتواند یک زندگی را اداره کند ولی ما ۳۸ سال با هم زندگی کردیم.

گوهر خیراندیش: زودتر از دخترانم ازدواج خواهم کرد!

جمشید اسماعیل خانی همسر گوهر خیراندیش

جمشید اسماعیل خانی همسر گوهر خیراندیش بانوی هنرمند کشورمان بود که ۲۰ فروردین ماه سال ۱۳۲۹ متولد شد و ۱۸ فروردین ۱۳۸۱ درگذشت.

این هنرمند کشورمان بازی در تئاتر را سال ۱۳۴۹ آغاز کرد و راهی برای ورود گوهر خیراندیش هم به دنیای هنر شد و سال ۱۳۶۸ با فیلم «زیر بام های شهر» به کارگردانی اصغر هاشمی به دنیای سینما وارد شد.

سال ۱۳۶۴ با بازی در مجموعه آئینه به دنیای تلویزیون راه یافت و در سریال هایی چون مرغ حق، روزی روزگاری، آپارتمان، شلیک نهایی، زیرگنبد کبود، سفر به چذابه، یحیی و گلابتون، همسایه ها، کت جادویی و… به ایفای نقش پرداخته است.

گوهر خیراندیش: زودتر از دخترانم ازدواج خواهم کرد!

مهریه گوهر خیراندیش

گوهر خیراندیش در سالروز درگذشت جمشید اسماعیل خانی مهمان برنامه حالا خورشید شد و در این برنامه درباره مهریه اش گفت:

مهریه من یک کاسه نبات، کلام الله مجید، نمک طعام، ۵ تا سکه به نیت پنج تن، ابریشم و گل نرگس که من این مدل مهریه را میوه ممنوعه هم آورده بودم و یکی از خصوصیات اخلاقی جمشید این بود که همیشه برای من گل میخرید و روزی که فوت کرد هم همه خانه ما پر از گل بود.

حاصل ازدواج گوهر خیراندیش و جمشید اسماعیل خانی سه فرزند است.

گوهر خیراندیش: زودتر از دخترانم ازدواج خواهم کرد!

سریال های گوهر خیراندیش

۱۳۹۹ زیر خاکی

۱۳۹۸ مرضیه

۱۳۹۶ دیوار به دیوار ۲

۱۳۹۵ دیواربه دیوار

۱۳۹۴–۱۳۹۵ معمای شاه ب

۱۳۹۲–۱۳۹۳ ما فرشته نیستیم

۱۳۹۲ مادر

۱۳۹۱–۱۳۹۲ کلاه پهلوی

۱۳۹۱ دختران حوا

۱۳۹۱ علفزار

۱۳۹۰ ناز و نیاز

۱۳۸۹–۱۳۹۰ ستایش

۱۳۸۹ توطئه فامیلی

۱۳۸۹ بچه ها نگاه می کنند

۱۳۸۹ همچون سرو

۱۳۸۳–۱۳۸۸ مختارنامه

۱۳۸۷–۱۳۸۸ جستجوگران

۱۳۸۷ اشک ها و لبخندها

۱۳۸۷ تله فیلم «یک بام و دو هوا»

۱۳۸۷ تله فیلم «دست راست من»

۱۳۸۶ میوه ممنوعه

۱۳۸۵ تله فیلم «خواستگار محترم»

۱۳۸۵ تله تئاتر «دلاله»

۱۳۸۱–۱۳۸۲ جزیره جادو

۱۳۸۰–۱۳۸۱ سفر سبز

۱۳۷۹ خانه ما

۱۳۷۹ همسایه ها

۱۳۷۷ چشم به راه

۱۳۷۷ میعاد

۱۳۷۷ ماجراهای خانواده تمدن

۱۳۷۵–۱۳۷۶ سیاه، سفید، خاکستری

۱۳۷۴ آشپزباشی و قبله عالم

۱۳۷۴ بی بی یون

۱۳۷۴ دو پنجره

۱۳۷۴ زیر گنبد کبود

۱۳۷۳ حباب

۱۳۷۱ روزگار وصل

۱۳۷۰–۱۳۷۱ روزی روزگاری

۱۳۶۷ تله تئاتر «گزارش محرمانه اکتاویو والدز»

۱۳۶۶ سایه های بلند

۱۳۶۶ این شرح بی نهایت

۱۳۶۵ مدرس

۱۳۶۵ تله تئاتر «مستأجر جدید»

۱۳۶۴ آئینه