کد خبر : 497
تاریخ انتشار : دوشنبه 15 دی 1399 - 15:44

مستند «کاکل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی هادی ثابت شوکت‌آباد تولید شد

مستند «کاکل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی هادی ثابت شوکت‌آباد تولید شد

  به گزارش پلان نیوز به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی، مستند «کاکل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی هادی ثابت شوکت‌آباد تولید شد. «کاکل» مستندی ۲۸ دقیقه‌ای است که در استان خراسان جنوبی

 

«کاکل» آماده نمایش شد/ جشنی برای شکرگزاری

به گزارش پلان نیوز به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی، مستند «کاکل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی هادی ثابت شوکت‌آباد تولید شد.

«کاکل» مستندی ۲۸ دقیقه‌ای است که در استان خراسان جنوبی و شهر حضری دشت بیاض تصویربرداری شده است.

این مستند به مراسم کاکل که نوعی آیین شکرگزاری است، می‌پردازد که در آن مردم به شکرانه الطاف الهی دور هم جمع شده و جشنی برپا می‌کنند.

هادی ثابت درباره دلیل پرداختن به این موضوع گفت: آئین کاکل بسیار مهم و حیاتی اما رو به زوال است. سال‌هاست که تکنولوژی ما را از هم دور کرده و همه با هم غریبه‌ایم. به همین دلیل باید از این‌گونه آیین‌ها و فرهنگ‌های بومی به عنوان چراغ راه بهره ببریم تا بیشتر به هم نزدیک شویم. مردم در مراسم کاکل از خودگذشتگی کرده و فرهنگ احترام به عقاید مذهبی و آموزش آن به نسل بعد را تمرین می‌کنند.

وی درباره روند تولید این مستند توضیح داد: تصویربرداری مستند «کاکل» را خودم برعهده داشتم که ۱۸ روز زمان برد و صدابرداری آن را مجتبی والی‌نژاد انجام داده است.

مستند «کاکل» با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی تولید شده است.