کد خبر : 437
تاریخ انتشار : سه شنبه 2 دی 1399 - 13:17

لیست دریافت‌کنندگان “یارانه کمک معیشتی دولت” باز هم آب رفت/ رفاه مردم تامین نشد

لیست دریافت‌کنندگان “یارانه کمک معیشتی دولت” باز هم آب رفت/ رفاه مردم تامین نشد

  سخنگوی حمایت جبرانی معیشت کرونا درباره اینکه آیا دریافت‌کنندگان یارانه معیشتی(یارانه بنزینی) مشمول دریافت مرحله جدید از کمکهای معیشتی هستند، گفت: خانواده‌هایی که یارانه معیشت دریافت می‌کنند و شغل و درآمد ثابت ندارند مشمول دریافت این یارانه هستند! به گزارش پلان نیوز ، حسین میرزایی با اشاره به پرداخت کمک معیشتی در ایام کرونا

 

لیست دریافت‌کنندگان "یارانه کمک معیشتی دولت" باز هم آب رفت!

سخنگوی حمایت جبرانی معیشت کرونا درباره اینکه آیا دریافت‌کنندگان یارانه معیشتی(یارانه بنزینی) مشمول دریافت مرحله جدید از کمکهای معیشتی هستند، گفت: خانواده‌هایی که یارانه معیشت دریافت می‌کنند و شغل و درآمد ثابت ندارند مشمول دریافت این یارانه هستند!

به گزارش پلان نیوز ، حسین میرزایی با اشاره به پرداخت کمک معیشتی در ایام کرونا اظهار کرد: نخستین مرحله از این کمک‌ها در ۲۷ آذر ماه امسال به حساب خانواده‌های شناسایی شده از سوی وزارت رفاه واریز شد.

وی تصریح کرد: این خانواده‌ها شامل مددجویان نهادهای حمایتی (کمیته امداد و بهزیستی) و افراد فاقد درآمد ثابت و شغل همچنین کسانی هستند که هیچ نوع بیمه‌ای اعم از اجباری و اختیاری ندارند.

سخنگوی حمایت جبرانی معیشت کرونا گفت: بنابر مصوبه ستاد ملی کرونا تا پایان امسال و در طی ماه‌های دی، بهمن و اسفند ماه، کمکهای معیشتی به حساب خانواد‌های اشاره شده واریز خواهد شد.

میرزایی افزود: خانواد‌های ذکر شده شامل دو گروه هستند؛ گروه اول خانواده‌های تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی و گروه بعدی افرادی که فاقد درآمد ثابت و شغل ثابت باشند.

وی عنوان کرد: بر همین اساس ۳ میلیون و ۱۱۱ هزار و ۷۶ خانوار شامل ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار و ۷۳۱ نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا و در یک بازه زمانی ۴ ماهه هر ماه مبلغ ۱۲۰ هزار تومان به تعداد اعضای خانوار دریافت خواهند کرد.

سخنگوی حمایت جبرانی معیشت کرونا تصریح کرد: گروه بعدی افراد و خانواده‌های فاقد درآمد ثابت و شغل ثابت همچنین کسانی که هیچگونه بیمه‌ای ندارند، هستند که تعداد آنها ۸ میلیون و ۳۵۵ هزار و ۱۶۳ خانوار شامل ۲۵ میلیون و ۷۵ هزار و ۲۵۳ نفر هستند.

میرزایی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دارد تعداد افراد دریافت‌کننده کمک معیشتی دولت در دی ماه افزایش یابد یا خیر گفت: وزارت رفاه آمادگی شناسایی این افراد را دارد که البته این مسئله مستلزم تامین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است و در صورتی که این اعتبار تامین شود وزارت رفاه نیز نسبت به شناسایی این خانواده‌ها اقدام خواهد کرد.

وی گفت: بنا بر مصوبه ستاد ملی کرونا، مستمری‌بگیران و بازنشستگان، کارکنان همچنین افرادی که بیمه پرداخت می‌کنند مشمول دریافت کمک معیشتی دولت نخواهند بود.

سخنگوی حمایت جبرانی معیشت کرونا در پاسخ به این پرسش که آیا دریافت‌کنندگان یارانه معیشتی(بنزین) نیز مشمول دریافت این مرحله از کمکهای دولت خواهند بود یا خیر گفت: خانواده‌هایی که یارانه معیشت دریافت می‌کنند و شغل ثابت و درآمد ثابت ندارند مشمول دریافت این کمکها خواهند بود همچنین حدود ۵۰ درصد از  معیشت‌بگیران مشمول دریافت حمایت‌های کمک معیشتی جدید تا پایان سال خواهند بود.