کد خبر : 3003
تاریخ انتشار : یکشنبه 9 اردیبهشت 1403 - 11:02

فیلم سینمایی تاریخی در راستای فرهنگ رضوی ساخته می‌شود

فیلم سینمایی تاریخی در راستای فرهنگ رضوی ساخته می‌شود
مدیر جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) از ساخت فیلمی سینمایی در گونه تاریخی با اقتباس از کتاب «از عشق‌آباد تا عشق‌آباد» خبر داد.

به گزارش پلان نیوز به نقل از ستاد خبری بیست و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع)، فرهاد قائمیان مدیر بیست و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) از ساخت فیلمی سینمایی در گونه تاریخی با اقتباس از کتاب «از عشق‌آباد تا عشق‌آباد» در راستای فرهنگ رضوی و جشنواره امام رضا (ع) خبر داد.

فرهاد قائمیان در جلسه دیدار مدیران و دبیران جشنواره فرهنگی هنری امام رضا (ع) با محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: ما دوست و همراهانی هستیم که فقط به عشق امام رضا (ع) در این جشنواره‌ها حضور داریم تا کارهای بهتری را برای شیفتگان امام هشتم (ع) انجام دهیم.

وی با اشاره به برگزاری اختتامیه جشنواره روستایی امام رضا (ع) در روستای «کردر رضوی» گفت: مردمان روستا خانه‌های خود را در اختیار جشنواره و هنرمندان گذاشته بودند. برای مردمی کردن این جشنواره فضایی ایجاد کردیم که مردم بدانند چه نوع فرهنگ رضوی را می‌خواهیم در بین مردم رواج دهیم. در جشنواره هنرهای نمایشی، نمایش‌ها در استان‌های مختلف به صورت اجرای عمومی برگزار شد تا برای مردم آشنایی بیشتری داشته باشد.

مدیر بیست و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) با اشاره به دیگر بخش‌های جشنواره اظهار کرد: تلاش شد تمام جشنواره‌ها در بین خود مردم باشد و امید است مدیران کل فرهنگ در استان‌ها همراهی خوبی با این رویداد داشته باشند. امسال با جشنواره فیلم رضوان این بخش از جشنواره امام رضا (ع) هم فعال می‌شود که یک فیلم سینمایی با فرهنگ و نوع نگاه ما به فرهنگ رضوی است. یک فیلم‌نامه از کتاب «از عشق‌آباد تا عشق‌آباد» اقتباس شده و در راستای فرهنگ امام رضا (ع) است و امید است این فیلم از حیث بزرگی و تاریخی بودن برای سال آینده ساخته شود تا بگوییم جشنواره‌های امام رضا (ع) به اهداف والای خود خواهد رسید.

قائمیان ضمن تقدیر از حمایت‌های وزیر فرهنگ، قائم مقام وزیر فرهنگ و بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) بیان کرد: امیدوارم این جشنواره، بهترین جشنواره در جهت اشاعه فرهنگ رضوی باشد.