کد خبر : 983
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 اردیبهشت 1400 - 20:36

فرماندار رشت خبر داد؛ الکترونیکی شدن تمامی مراحل انتخابات در شهر رشت

فرماندار رشت خبر داد؛ الکترونیکی شدن تمامی مراحل انتخابات در شهر رشت

پلان نیوز : فرماندار شهرستان رشت از الکترونیکی شدن تمامی مراحل انتخابات در شهر رشت خبر داد و گفت: برای اولین بار انتخابات در شهر رشت به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود. علی فتح‌اللهی با اشاره به حماسه بزرگ انتخابات اظهار کرد: انتخابات در هر کشوری تاثیراتی در سرنوشت آن جامعه دارد. فرماندار رشت با بیان

الکترونیکی شدن تمامی مراحل انتخابات در شهر رشت
پلان نیوز : فرماندار شهرستان رشت از الکترونیکی شدن تمامی مراحل انتخابات در شهر رشت خبر داد و گفت: برای اولین بار انتخابات در شهر رشت به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

علی فتح‌اللهی با اشاره به حماسه بزرگ انتخابات اظهار کرد: انتخابات در هر کشوری تاثیراتی در سرنوشت آن جامعه دارد.

فرماندار رشت با بیان اینکه بعد ازحدود ۵۰ روز از پیروزی انقلاب اسلامی، در ۱۲ فروردین ۵۸ انتخابات برگزار شد، گفت: اوایل انقلاب با شرایطی که حاکم بود، مردم پای صندوق‌های رای رفتند و نظام جمهوری اسلامی را انتخاب کردند.

فتح‌اللهی با بیان اینکه در همه کشورها انتخابات برگزار می‌شود، تصریح کرد: ولی جمهوری در کنار اسلامی در کمتر کشوری وجود دارد و در جهان فقط چهار تا پنج کشور اینگونه حکومتی دارند. جمهوری، آزادی های را در جامعه در کنار حضور مردم در عرصه های مختلف تعریف کرده و همه آزادی ها در چارچوب اسلامی قرار دارد. جمهوریت در کنار اسلامی برای ما شرایطی را تعریف می کند که همگان موظفیم بدان توجه داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در دنیا نخستین حکومتی هستیم که در راس آن، ولایت فقیه قرار دارد و در شرایط حساس یک کلام و نکته از ولایت فقیه ‌جهت هدایت کافی است و همگان بدان ‌جهت رسیدن به اهداف عالیه توجه و عمل می‌کنند.

فتح‌اللهی با بیان اینکه انتخابات تعیین سرنوشت کشور به دست ملت است، بیان کرد: همه ما از عادی انگاری نسبت به انتخابات بپرهیزیم و با تحقیقات لازم فرد اصلح را انتخاب کنیم.

وی به دستگاه‌های ذی ربط و اصناف جهت افزایش مشارکت مردمی در انتخابات پرداخت و تصریح کرد: ۳۲ هزار صنف در استان فعال است. آموزش پرورش و دیگر ارگان‌ها بالاترین پرسنل را دارند که با ایجاد دلگرمی می‌توانند اشتیاق شرکت در انتخابات را در مردم بیش از گذشته افزایش دهند.

فرماندار با تاکید بر اینکه همه ما بایستی در کارمان به این اتفاق بزرگ حساس باشیم، گفت: رسانه‌ها در این راستا همکاری لازم را مثل همیشه داشته باشند.

فتح‌اللهی ادامه داد: دشمنان درصدد هستند که مردم را نسبت به مشارکت در انتخابات با توجه به بحران‌های اقتصادی و با پر دغدغه های داخلی دلسرد کنند در این راستا همگان بایستی بسیار هوشیار باشند و اقدامات لازم برای ایجاد انگیزه و امید در عموم مردم را انجام دهند.

وی از الکترونیکی شدن تمامی مراحل انتخابات در شهر رشت خبر داد و گفت: برای اولین بار انتخابات در شهر رشت به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.