کد خبر : 668
تاریخ انتشار : جمعه 17 بهمن 1399 - 14:59

عضو هیات رئیسه مجلس مطرح کرد : سود ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی ارز دولتی برای ۱۲۰ نفر

عضو هیات رئیسه مجلس مطرح کرد : سود ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی ارز دولتی برای ۱۲۰ نفر

 عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر ضرورت مبارزه با رانت خواری، ارز دولتی را رانت زا دانست و گفت: در مساله دلار چهار هزار و ۲۰۰ تومانی، حدود ۱۲۰ نفر حداقل ۳۰۰ هزار میلیارد تومان را برده اند. به گزارش پلان نیوز ، احمد امیرآبادی فراهانی پنجشنبه شب در پنجمین شب از جشن‌های دهه

سود ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی ارز دولتی برای ۱۲۰ نفر

 عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر ضرورت مبارزه با رانت خواری، ارز دولتی را رانت زا دانست و گفت: در مساله دلار چهار هزار و ۲۰۰ تومانی، حدود ۱۲۰ نفر حداقل ۳۰۰ هزار میلیارد تومان را برده اند.

به گزارش پلان نیوز ، احمد امیرآبادی فراهانی پنجشنبه شب در پنجمین شب از جشن‌های دهه فجر انقلاب اسلامی در مسجد چهارمردان قم، با اشاره به نعمت انقلاب اسلامی، یادآوری وضعیت دوران قبل از انقلاب را ضروری دانست و گفت: وابستگی نمایندگان آن دوره به سفارتخانه‌ها، وابستگی یکطرفه اقتصادی و نظامی، حضور مستشاران آمریکایی و دریافت حق توحش از نمونه‌هایی است که باید به جوانها گفته شود.

انحراف مسیر تصمیم سازی توسط نفوذی‌ها

وی با اشاره به دروغ پردازی دشمن در فضای مجازی، گفت: جنگ سایبری و جنگ فضایی از جانب دشمن افزایش یافته است و ما باید برای مقابله با این دروغ پردازی‌ها برنامه داشته باشیم.

وی با ذکر نمونه‌هایی از دستاوردها و پیشرفتهای دوران ۴۲ ساله انقلاب، ظرفیت و توانایی نسل جوان کشور را بسیار بالا و گره‌گشا دانست و افزود: متأسفانه مسئولین لیبرال یا اعتقادی به این توانایی ندارند و یا منافع حزبی آنها در واردات اجازه استفاده از این توانایی‌ها را نمی‌دهد.

امیرآبادی پیشرفت و توانایی‌های موشکی را بازدارنده تهدیدات دشمن دانست و گفت: دموکرات‌ها و جمهوری خواهان هر دو برای تأمین امنیت رژیم صهیونیستی، به دنبال نابودی صنعت موشکی ما هستند و از نظر ما دموکرات و جمهوریخواه در اساس دشمنی با ایران تفاوتی ندارند و اختلافشان فقط در نحوه رسیدن به هدف است.

وی با اشاره به شاهکار سپاه و ارتش در حوزه دفاعی و بازدارندگی، گفت: برخی به دنبال این هستند که آمریکای جدید را خوب نشان دهند و متأسفانه خبرهایی از رفت و آمد پنهانی برخی افراد به عمان داریم.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه در قانون راهبردی مجلس، مسئولین حق مذاکره ندارند، گفت: ما باید مراقب جریان نفوذ باشیم زیرا نفوذی‌هایی مثل دری اصفهانی در تیم برجام و کاوه مدنی در سازمان محیط زیست علاوه بر جمع‌آوری اطلاعات، با منحرف کردن مسیر تصمیم‌گیری و دادن اطلاعات غلط، باعث می‌شوند که تصمیماتی مانند برجام و قیمت بنزین ضد منافع مردم گرفته شود.

۳۰۰ هزار میلیارد تومان در جیب ۱۲۰ نفر

وی با تاکید بر ضرورت مبارزه با رانت خواری، دلار ۴۲۰۰ تومانی را رانت زا دانست و گفت: در مساله دلار چهار هزار و ۲۰۰ تومانی، حدود ۱۲۰ نفر حداقل ۳۰۰ هزار میلیارد تومان را برده‌اند.

امیرآبادی حفظ روحیه انقلابی و مراقبت از اطرافیان را لازم دانست و گفت: همین اطرافیان مسئولین مثل پسر معاون وزیر، پسرخاله وزیر، وابستگان وزیر و پدر داماد رئیس جمهور دارای رانت و فساد هستند؛ و اگر آنها می‌دانند سندی ندارم، می‌توانند شکایت کنند.

وی با بیان اینکه برخوردهای قضاییِ صورت گرفته با اطرافیان مسئولین مثل برادر رئیس جمهور یا فرزندان رئیس اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام، همه از ثمرات انقلاب است، گفت: قبل از انقلاب موردی پیدا نمی‌کنید که حتی به اطرافیان شاه و مسئولین دست زده باشند.

دولت در موضوع ارز ۴۲۰۰ تومانی لجبازی می‌کند

امیرآبادی با اشاره به طرح اصلاح بودجه و دلایل مخالفت مجلس با ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: بحث بودجه را به گونه‌ای سیاسی کردند که اگر مجلس بودجه را قبول و یا حتی رد کند، باز هم انگشت اتهام به سمت مجلس باشد و ما به همین دلیل به دنبال اصلاح بودجه بودیم ولی متأسفانه کلیات بودجه رد شد و متأسفانه دولت در زمینه بودجه و ارز ۴۲۰۰ تومانی لجبازی می‌کند.

وی با اشاره به برخی اقدامات و اختیارات فسادزای دولت، گفت: مسئولین در سطح کلان، صداقت ندارند و نزد ما حرفی می‌زنند و در رسانه حرف دیگری بیان می‌کنند و رسماً دروغ می‌گویند.

شفافیت حق مردم است

نماینده مجلس شورای اسلامی شفافیت را یک ضرورت دانست و گفت: همه طرفدار شفافیت هستند مگر دزدها و رانت خوارها و آنهایی که صداقت ندارند.

وی نمایندگان را وکلای مردم دانست و گفت: مردم حق دارند رأی و صحبت و دلایل نماینده خود را بفهمند و بعد از مجلس، باید سراغ شفافیت در سایر بخش‌های حکومتی مخصوصاً شوراهای دولت رفت تا از رانت‌های اطلاعاتی که وجود دارد، جلوگیری شود.

امیرآبادی درباره رأی نیاوردن طرح شفافیت آرا در مجلس گفت: بسیاری از مخالفین، با اصل شفافیت آرا مخالف نبودند بلکه با برخی جزئیات طرح مخالف بودند و درصدد آن هستیم که بوسیله ماده ۱۳۰، طرح را دوباره در دستور بیاوریم و این بار به صورت علنی در مورد شفافیت آرا، رأی گیری نمائیم.