کد خبر : 1245
تاریخ انتشار : یکشنبه 4 مهر 1400 - 10:10

زنان برنده بزرگ جشنواره سن سباستین شدند

زنان برنده بزرگ جشنواره سن سباستین شدند

سینماگران زن، جوایز اصلی شصت و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سن سباستین در کشور اسپانیا را به خود اختصاص دادند. به گزارش پلان نیوز به نقل از ورایتی، مراسم اختتامیه شصت و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سن سباستین به عنوان مهمترین جشنواره کشورهای اسپانیایی زبان برگزار شد و در نهایت فیلم

سینماگران زن ,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی
سینماگران زن، جوایز اصلی شصت و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سن سباستین در کشور اسپانیا را به خود اختصاص دادند.

به گزارش پلان نیوز به نقل از ورایتی، مراسم اختتامیه شصت و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سن سباستین به عنوان مهمترین جشنواره کشورهای اسپانیایی زبان برگزار شد و در نهایت فیلم «ماه آبی» نخستین تجربه کارگردانی بلند «آلینا گریگور» از کشور رومانی موفق به کسب جایزه صدف طلایی بهترین فیلم جشنواره شد.

این فیلم که روایتگر داستان زنی است که در تلاش برای رهایی از همسر سو استفاده گر خود در روستاست، برنده غیرمنتطره امسال جشنواره سن سباستین بود در حالی که بسیای از آثار سینماگران مولف نیز در بخش رقابتی حضور داشتند.

این دومین سال پیاپی است که جایزه بهترین فیلم جشنواره سن سباستین به یک کارگردان اول می رسد.

در سایر بخش ها، جایزه ویژه هیات داوران به فیلم «ایرویگ» ساخته «لوسیل هادزیهالیلویچ» و صدف نقره ای بهترین کارگردانی جشنواره هم به «همچون در بهشت» به کارگردانی «تی لیندبرگ»، دو سینماگر زن دیگر اعطاء شد.

«جسیکا چستین» بازیگر سرشناس هالیوودی برای بازی در فیلم «چشمان تامی فای» به همراه «فلوریا هافمن» برای فیلم «همچون در بهشت» موفق به کسب جایزه صدف نقره ای بهترین بازیگر نقش اصلی جشنواره به صورت مشترک شدند و صدف نقره ای بهترین بازیگر مکمل هم به تیم بازیگران فیلم «چه کسی ما را متوقف می کند» رسید.

«مامان کوچک» به کارگردانی «سلین سیاما» جایزه بهترین فیلم از نگاه مخاطبان جشنواره سن سباستین را دریافت کرد و «لنا لسنکی» هم برای فیلم «ناخواسته» جایزه کارگردانان جدید را به خود اختصاص داد.