رئیس سازمان سینمایی و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در دیدار با اصغر شاهوردی که ۱۵ سال است بر اثر قطع نخاع در بستر بیماری است، بر حمایت از او و خانواده‌اش، تاکید کردند.

به گزارش پلن نیوز، محمد خزاعی (رئیس سازمان سینمایی)، به همراه سیدمجید پوراحمدی (مدیرعامل صندوق اعتباری هنر)، عصر چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت به دیدار اصغر شاهوردی، صدابردار پیشکسوت سینمای ایران رفتند و از نزدیک جویای حال وی شدند.

خزاعی، رئیس سازمان سینمایی، ضمن تجلیل از فعالیت‌های ارزشمند این هنرمند گفت: «اصغر شاهوردی، هنرمندی متعهد و تأثیرگذار در سینمای ایران است که متاسفانه در این راه دچار حادثه شد. علی رغم این‌که متأسفانه ایشان به‌دلیل بیماری، برای سال‌ها فعالیت نداشتند، اما خاطره آثار ارزشمند ایشان همچنان در اذهان عمومی می‌درخشد. اکنون وظیفه ماست که در کنار او باشیم.»

وی در ادامه افزود: «دکتر اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیر وضعیت آقای شاهوردی هستند و مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده هرگونه حمایت و مساعدت از ایشان هستند.»

پوراحمدی، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر نیز، ضمن ابلاغ سلام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این هنرمند گفت: «اصحاب فرهنگ و هنر، میراث زنده جوامع محسوب می‌شوند که توجه و رسیدگی به امور آن‌ها یکی از اصلی‌ترین وظایف صندوق اعتباری هنر است. تلاش ما این است که به طرق مختلف از جامعه فرهنگ و هنر کشور حمایت کنیم. با اجرایی شدن بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی و اختصاص یارانه به این حوزه سعی می‌کنیم تا حدی به رفع دغدغه‌های موجود اصحاب فرهنگ و هنر خصوصاً مشکلاتی که در ایام بیماری گریبان‌گیر آنهاست، کمک کنیم.»

وی ضمن قدردانی از زحمات چندین ساله همسر این هنرمند افزود: «طی چندسال اخیر تلاش کردیم در کنار آقای شاهوردی باشیم و در حد مقدورات صندوق از ایشان حمایت های لازم صورت پذیرد در عین حال با تاکید مقام عالی تلاش خواهیم کرد هرگونه اقدام برای بهبود شرایط ایشان انجام شود و از هیچ کمکی دریغ نکنیم.»

همسر اصغر شاهوردی در این دیدار از مسائل و مشکلات‌شان در رابطه با بیماری و روند درمان این هنرمند و هزینه‌های آن با نمایندگان وزیر فرهنگ گفت.

اصغر شاهوردی که از اولین صدابرداران سرصحنه سینمای ایران است، در آبان‌ سال ۱۳۸۶ در حالی که از سر صحنه فیلم «چراغی در مه» در شمال کشور در راه بازگشت به تهران بود، دچار سانحه رانندگی شد و به دلیل شکستگی مهره‌های کمر تا امروز در بستر بیماری است.

وی صدابرداری فیلم‌های«هامون»، «پری»، «لیلا»، «قرمز»، «باشو غریبه کوچک»، «اجاره‌نشین‌ها»، «شاید وقتی دیگر»، «کیمیا»، «سارا»، «بانو»، «زیر پوست شهر» و «خانه دوست کجاست؟» را در کارنامه کاری خود دارد.

در این دیدار، یزدان عشیری، مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی، سیداحمد میرعلایی و محسن علی‌اکبری از تهیه‌کنندگان سینما نیز حضور داشتند.

دیدارِ رئیس سازمان سینمایی با اصغر شاهوردی