کد خبر : 439
تاریخ انتشار : سه شنبه 2 دی 1399 - 14:37

جانشین ستاد مدیریت کرونا گیلان محمود قاسم نژاد گفت: محدودیت های ترددی همچنان در شهرهای گیلان اعمال می شود.

جانشین ستاد مدیریت کرونا گیلان محمود قاسم نژاد گفت: محدودیت های ترددی همچنان در شهرهای گیلان اعمال می شود.

جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونا گیلان با اشاره به آخرین وضعیت شهرهای استان از نظر کرونا، گفت: محدودیت های ترددی همچنان در شهرهای گیلان اعمال می شود. به گزارش پلان نیوز ، محمود قاسم نژاد شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بر اساس پروتکل‌های اعلامی همچنان در وضعیت زرد و نارنجی قرار داریم،

جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونا گیلان با اشاره به آخرین وضعیت شهرهای استان از نظر کرونا، گفت: محدودیت های ترددی همچنان در شهرهای گیلان اعمال می شود.

به گزارش پلان نیوز ، محمود قاسم نژاد شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بر اساس پروتکل‌های اعلامی همچنان در وضعیت زرد و نارنجی قرار داریم، گفت: در سایه تعامل و مشارکت مردم اصناف و همه اقشار از وضعیت قرمز خارج شده و همه شهرهای استان در وضعیت زرد و نارنجی هستند.

وی با اشاره به اینکه این به معنای عدم رعایت پروتکل‌ها و محدودیت‌های کرونایی نیست، افزود: در وضعیت نارنجی و زرد کرونایی نیز محدودیت‌های کرونایی اعمال می‌شود.

جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونا گیلان با بیان اینکه این محدودیت‌ها در زمینه تردد اعمال خواهد شد، گفت: بر همین اساس تردد خودروهای شخصی از شهرها زرد به نارنجی و از نارنجی به زرد مگر در موارد ضروری و با داشتن مجوز از فرمانداری‌ها ممنوع است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این محدودیت‌ها شامل وسیله‌های نقلیه عمومی از جمله تاکسی، اتوبوس و خطوط سواری بین شهری نمی‌شود، ادامه داد: کارکنان در وضعیت زرد برای دستگاه‌های ضروری به صورت ۱۰۰ درصد در محل کار حاضر می‌شود و برای سایر دستگاه‌ها دو سوم کارکنان برای خدمات رسانی فراخوان می‌شوند.

قاسم نژاد افزود: در شرایط نارنجی نیز دستگاه خدماتی، امنیتی و امدادی با دو سوم کارکنان و سایر ادارات با ۵۰ درصد ظرفیت خود خدمات دهی می‌کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شش شهرستان گیلان در وضعیت زرد هستند، اضافه کرد: رضوانشهر، صومعه سرا، فومن، شفت، املش و سیاهکل از جمله این شهرستان‌ها هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با اشاره به اینکه مابقی شهرستان‌های استان وضعیت نارنجی قرار دارند، ادامه داد: در شهرستان‌های زرد گروه‌های شغلی یک، دو و سه فعالیت می‌کنند و در شهرستان‌های نارنجی تنها دو گروه می‌توانند فعالیت داشته باشند.

قاسم نژاد با تأکید بر ضرورت رعایت دستور العمل های بهداشتی و محدودیت‌های ترددی از سوی مردم و اصناف، گفت: قطعاً با مشارکت مردم می‌توانیم این ویروس را کنترل کنیم.