کد خبر : 193
تاریخ انتشار : شنبه 8 آذر 1399 - 14:40

برخورد های دوگانه تعزیرات بین جوجه های یک روزه و مرغ گوشتی بیشتر باعث افزایش قیمت می شود

برخورد های دوگانه تعزیرات بین جوجه های یک روزه و مرغ گوشتی بیشتر باعث افزایش قیمت می شود

دبیر کانون مرغداران گوشتی کشور با اشاره به گرانی قیمت جوجه یک روزه و نهاده های دامی گفت: تعزیرات حکومتی در کنار برخورد با مرغداران با افزایش قیمت جوجه یک روزه و نهاده های دامی نیز برخورد کند، در غیر این صورت قیمت مرغ گران تر می‌شود. پرویز فروغی دبیرکانون مرغداران گوشتی کشور در گفتگو با

مرغداران: تعزیرات چرا با گران‌فروشی جوجه و دان برخورد نمی‌کند؟

دبیر کانون مرغداران گوشتی کشور با اشاره به گرانی قیمت جوجه یک روزه و نهاده های دامی گفت: تعزیرات حکومتی در کنار برخورد با مرغداران با افزایش قیمت جوجه یک روزه و نهاده های دامی نیز برخورد کند، در غیر این صورت قیمت مرغ گران تر می‌شود.

پرویز فروغی دبیرکانون مرغداران گوشتی کشور در گفتگو با خبرنگار پلن نیوز  با بیان اینکه برخوردهاى دوگانه نهادهاى نظارتى درباره قیمت مرغ منجر به سقوط صنعت مرغداری کشور خواهد شد  اظهار کرد: در حالی که با  تولیدکنندگان مرغ گوشتی برخورد می شود، لازم است که با افزایش قیمت صورت گرفته در دیگر زنجیره های تولید، نظیر جوجه یک روزه و نهاده های دامی نیز برخورد شود زیرا برخورد یک جانبه صرفا منجر از بین رفتن تولید می شود.

تعزیرات با گرانی جوجه یک روزه هم برخورد کند

وی افزود: هر عدد جوجه یک روزه امروز حداقل هزار تومان بالاتر از قیمت مصوب به فروش میرسد اما هیچ گونه نظارتى بر آنها صورت نمی گیرد

برخورد های دوگانه در صنعت مرغداری منجر به گرانی بیشتر می‌شود

دبیر کانون مرغداران گوشتی کشور ادامه داد: ازطرفى مرغداران قادر به تامین بیش از۵۰ درصد نهاده ها به قیمت مصوب نیستند و به اجبار  مابقی نیاز خود را با قیمت مصوب و از بازار آزاد تهیه می کنند.

وی تصریح کرد: چندین ماه هست که قیمت مصوب ذرت از ۱۵۰۰ تومان به ۱۷۰۰ تومان و سویا از ۲۴۵۰ تومان به ۳۳۰۰ تومان ارتقاء پیدا کرده اما قیمت مرغ زنده کماکان براساس قیمت قدیم محاسبه و تعزیرات حکومتی بر اساس آن نرخ با تولید کننده برخورد می‌کند.

فروغی گفت: این نوع برخورد باعث می شود کمرمرغداران زیر بار این همه فشارهاى یک جانبه خم شود؛ برخوردهاى دوگانه باعث شده مرغداران گوشتى به تدریج از دور خارج و توانایى ادامه پرورش را نداشته باشند.

وی تاکید کرد : ادامه این روند نه تنها باعث کاهش قیمت مرغ برای مصرف کننده نمی شود بلکه افزایش هرچه بیشتر قیمت مرغ را به همراه دارد و کشور را در تامین پروتئین با چالش جدى روبرو خواهد کرد.