کد خبر : 1104
تاریخ انتشار : پنجشنبه 31 تیر 1400 - 7:40

اشکان رهگذر داور جشنواره بین‌المللی «فانتازیا» شد

اشکان رهگذر داور جشنواره بین‌المللی «فانتازیا» شد

اشکان رهگذر نویسنده و کارگردان به‌عنوان یکی از داوران بخش انیمیشن جشنواره بین‌المللی «فانتازیا» مونترال انتخاب شد. به گزارش پلان نیوز به نقل از روابط عمومی استودیو هورخش، جشنواره بین‌المللی «فانتازیا» هرساله در شهر مونترال کانادا برگزار می‌شود و اشکان رهگذر در کنار ۲ کارگردان انیمیشن دیگر، هفانگ وی از فرانسه و کالپ سنگوی از

اشکان رهگذر داور جشنواره بین‌المللی «فانتازیا» شد

اشکان رهگذر نویسنده و کارگردان به‌عنوان یکی از داوران بخش انیمیشن جشنواره بین‌المللی «فانتازیا» مونترال انتخاب شد.

به گزارش پلان نیوز به نقل از روابط عمومی استودیو هورخش، جشنواره بین‌المللی «فانتازیا» هرساله در شهر مونترال کانادا برگزار می‌شود و اشکان رهگذر در کنار ۲ کارگردان انیمیشن دیگر، هفانگ وی از فرانسه و کالپ سنگوی از هندوستان انیمیشن‌های رسیده به بخش جایزه «ساتوشی کن» را داوری می‌کند.

ساتوشی کن یکی از کارگردانان مطرح و تأثیرگذار انیمه بود که در سن ۴۶ سالگی بر اثر سرطان لوزالمعده درگذشت. جشنواره «فانتازیا» برای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطر این کارگردان فقید که او را نولان جهان انیمه می‌خوانند، هرساله جایزه‌ای با عنوان ساتوشی کن به یکی از انیمیشن‌های حاضر در جشنواره اهدا می‌کند.

همچنین در طول برگزاری این جشنواره، پروژه بعدی هر یک از داوران این رویداد به خریداران و توزیع‌کنندگان معرفی می‌شود. انیمیشن سینمایی «ژولیت و شاه» به نویسندگی و کارگردانی اشکان رهگذر برای اولین بار در این جشنواره معرفی خواهد شد و انیمیشن کوتاه «جبیر» از تولیدات استودیو هورخش هم برای مخاطبان این جشنواره به نمایش درخواهد آمد.

جشنواره بین‌المللی فانتازیا ۲۰۲۱ به دلیل شیوع ویروس کرونا به شکل آنلاین از ۵ تا ۲۵ آگوست برابر با ۱۴ تا ۲۴ مرداد در شهر مونترال برگزار می‌شود.