کد خبر : 937
تاریخ انتشار : جمعه 6 فروردین 1400 - 15:54

استاندار فارس اعلام کرد؛ ورود به شهرستان های قرمز و نارنجی استان فارس ممنوع است

استاندار فارس اعلام کرد؛ ورود به شهرستان های قرمز و نارنجی استان فارس ممنوع است

شیراز -استاندار فارس گفت: مردم فارس میهمان نواز هستند اما در شرایط امروز کرونایی هیچگونه کمپ میهمان و امکانات فراهم نیست و ورود به شهرستان های قرمز و نارنجی ممنوع می باشد. به گزارش پلان نیوز ، عنایت الله رحیمی بعد از ظهر جمعه در حاشیه بازدید از قرارگاه نوروزی نیروی انتظامی استان فارس در

ورود به شهرستان های قرمز و نارنجی استان فارس ممنوع است

شیراز -استاندار فارس گفت: مردم فارس میهمان نواز هستند اما در شرایط امروز کرونایی هیچگونه کمپ میهمان و امکانات فراهم نیست و ورود به شهرستان های قرمز و نارنجی ممنوع می باشد.

به گزارش پلان نیوز ، عنایت الله رحیمی بعد از ظهر جمعه در حاشیه بازدید از قرارگاه نوروزی نیروی انتظامی استان فارس در جمع خبرنگاران، گفت: در حال حاضر از ۳۶ شهرستان استان شهرستان زرین دشت در وضعیت قرمز و شهرستان‌های مرودشت، ارسنجان و داراب در وضعیت نارنجی قرار دارند و با توجه به ممنوعیت ورود به این شهرستان‌ها از مسافران نوروزی می‌خواهیم که به این چهار شهرستان سفر نکنند.

وی تصریح کرد: سایر شهرستان‌های استان دارای وضعیت زرد و آبی هستند.

استاندار فارس ادامه داد: با توجه به ممنوعیت ورود به شهرستان‌های قرمز و نارنجی، هرگونه خودرویی که قصد ورود به این شهرستان‌ها را داشته باشد از سوی پلیس با جریمه یک میلیون تومانی برای شهرستان‌های قرمز و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای شهرستان‌های نارنجی اعمال قانون خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا حتی المقدور از انجام سفر خودداری شود چرا که با توجه به عدم فراهم بودن امکانات پذیرایی ممکن است دچار مشکلاتی شوند.

استاندار فارس اظهار داشت: مردم استان فارس مردمی میهمان نواز هستند اما امروز شرایط به گونه‌ای است که امکان استقبال و پذیرایی از میهمانان وجود ندارد و امیدواریم هموطنان سفرهای خود را به بعد از پایان کرونا و عادی شدن شرایط موکول کنند.

رحیمی گفت: هیچ کمپ اقامتی، مدرسه و مهمانسرای دولتی پذیرای میهمانان نوروزی نخواهد بود، نصب چادر ممنوع است و هموطنان در صورت سفر به استان فارس فقط می‌توانند در هتل و دیگر اقامتگاه‌های رسمی مستقر شوند.

او اظهار داشت: آمارها نشان می‌دهد تعداد سفرهای نوروزی در نوروز امسال نسبت به نوروز ۹۹ افزایش اما نسبت به نوروز ۹۸ کاهش داشته است.

استاندار فارس اضافه کرد: تراکم و تعداد سفرها در نوروز امسال حوادث رانندگی را نقاط مختلف استان رقم زده و طی همین مدت در محورهای شمالی شاهد وقوع تعدادی تصادف منجر به فوت بوده‌ایم.