کد خبر : 3017
تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 اردیبهشت 1403 - 7:51

احتمال حذف پروانه ساخت برای فیلمسازان مشهور

احتمال حذف پروانه ساخت برای فیلمسازان مشهور
وزارت ارشاد و سازمان سینمایی این نکته را کاملا قبول کردند که فیلمسازان شناخته شده نیازی به دریافت مجوز ساخت ندارند.

به گزارش پلان نیوز، سیدجمال ساداتیان درباره عدم اخذ مجوز ساخت فیلمسازان معتبر گفت: مدتی است بحثی در وزارت ارشاد و سازمان سینمایی مطرح است  مبنی بر اینکه اگر فیلمسازان و تهیه کننده های شناخته شده مورد تایید، ریسک ساخت فیلم بدون پروانه ساخت را می پذیرند فیلمشان را وارد مراحل تولید کرده و بسازند.

به این معنی که مراحل دریافت پروانه ساخت را سپری نکنند و فیلمشان را تولید کنند.

او افزود : همانطور که می دانید مدتها بود بحث حذف مراحل پروانه ساخت در سینمای ایران مطرح بود  گویا در حال حاضر این بحث برای فیلمسازان شناخته شده و معتبر مطرح  شده است و وزارت ارشاد و سازمان سینمایی این نکته  را کاملا قبول کردند که فیلمسازان شناخته شده نیازی به دریافت مجوز ساخت ندارند و فقط برای دریافت پروانه نمایش اقدام کنند اما هنوز به مرحله احرایی نرسیده است .

ساداتیان گفت : البته این مورد پیشتر درباره فیلم «مست عشق »اتفاق افتاده بود که این فیلم بدون پروانه ساخت در ایران تولید شد و فقط از جانب کشور ترکیه مجوز ساخت داشت و خب در حال حاضر پروانه نمایش دریافت کرد.

ساداتیان در انتهای صحبت گفت : به نظرم این اعتماد به فیلمسازان شناخته شده و معتبر برای ساخت فیلم بدون مجوز ،بسیار اهمیت دارد و قابل تامل است.