کد خبر : 882
تاریخ انتشار : سه شنبه 19 اسفند 1399 - 14:02

«آنیما» به کارگردانی محبوبه محمدزکی به جشنواره انیمیشن زنان وین راه پیدا کرد

«آنیما» به کارگردانی محبوبه محمدزکی به جشنواره انیمیشن زنان وین راه پیدا کرد

به گزارش پلان نیوز به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «آنیما» به کارگردانی محبوبه محمدزکی به جشنواره انیمیشن زنان وین ۲۰۲۱ (tricky women) راه یافت. «آنیما» داستان فردی است که درگیر تفاوت‌هایش شده و در پذیرش خودِ واقعی‌اش مشکل دارد. این اثر در بخش برنامه ویژه جشنواره انیمیشن زنان وین نمایش داده

حضور «آنیما» در جشنواره فیلم زنان وین

به گزارش پلان نیوز به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «آنیما» به کارگردانی محبوبه محمدزکی به جشنواره انیمیشن زنان وین ۲۰۲۱ (tricky women) راه یافت.

«آنیما» داستان فردی است که درگیر تفاوت‌هایش شده و در پذیرش خودِ واقعی‌اش مشکل دارد. این اثر در بخش برنامه ویژه جشنواره انیمیشن زنان وین نمایش داده خواهد شد.

این جشنواره از سال ٢٠٠١ ماه مارس هر سال روزهای نزدیک به روز جهانی زنان برگزار می‌شود. تمرکز این جشنواره بر فیلم‌های انیمیشن ساخته شده توسط کارگردانان زن است و جایگاه منحصر به فردی را در چشم انداز جشنواره‌های بین المللی به خود اختصاص می‌دهد. مواجه کردن مخاطبین با زیبایی شناسی نامحدود فیلم‌های انیمیشن ساخته شده توسط فیلمسازان زن، هدف مشخص این جشنواره به شمار می‌آید.

جشنواره انیمیشن زنان وین امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا از تاریخ ۱۰ تا ۱۴ مارس (۲۰ تا ۲۴ اسفند) به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

«آنیما» در مدت زمان ۱۰ دقیقه و به‌صورت دوبُعدی تولید شده و بدون دیالوگ است.

عوامل ساخت این انیمیشن عبارتند از نویسنده و پژوهشگر: محبوبه محمدزکی، الهه چراغی، کارگردان و تهیه‌کننده: محبوبه محمدزکی، صداگذار: بهروز شهامت، موسیقی: فراز تعالی، انیماتور: شهریار فراش بیرانوند، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.