کد خبر : 146
تاریخ انتشار : پنجشنبه 6 آذر 1399 - 9:11

کتاب اندیشه سیاسی شهید میرزا کوچک جنگلی در حال تدوین و یادواره ۱۵۲ شهید روحانی گیلان برگزار می‌شود

کتاب اندیشه سیاسی شهید میرزا کوچک جنگلی در حال تدوین و یادواره ۱۵۲ شهید روحانی گیلان برگزار می‌شود

گروه استان‌ها- مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان از تدوین کتاب اندیشه سیاسی شهید میرزا کوچک جنگلی خبر داد و گفت: یادواره ۱۵۲ شهید روحانی استان گیلان ۱۰ آذرماه برگزار می‌شود. به گزارش پلان نیوز به نقل از تسنیم از رشت، حجت‌الاسلام و المسلمین احسان‌الله محمدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری

تدوین کتاب اندیشه سیاسی شهید میرزا کوچک جنگلی؛ یادواره 152 شهید روحانی گیلان برگزار می‌شود

گروه استان‌ها- مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان از تدوین کتاب اندیشه سیاسی شهید میرزا کوچک جنگلی خبر داد و گفت: یادواره ۱۵۲ شهید روحانی استان گیلان ۱۰ آذرماه برگزار می‌شود.

به گزارش پلان نیوز به نقل از تسنیم از رشت، حجت‌الاسلام و المسلمین احسان‌الله محمدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری یادواره شهدای روحانی و شهید میرزاکوچک جنگلی اظهار داشت: ۱۵۲ شهید روحانی و طلبه گیلان در دوران دفاع مقدس و انقلاب به‌ درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان نقش علمای دین در دفاع از کیان اسلامی و مرزهای عقیدتی و مرزهای جغرافیایی را مورد اشاره قرار داد و گفت: علماء دین حتی در زمان حضور ائمه معصوم(ع) نیز به‌عنوان شاگردان مکتب ائمه اطهار(ع) ماموریت تبلیغ دین را بر عهده داشتند.

محمدی با بیان اینکه در دوران پس از غیبت امام زمان(عج)، علماء همواره در دفاع از دین نقش به‌سزایی داشتند خاطرنشان کرد: امام زمان(عج نیز راه تشخیص و برون‌رفت از حوادث و اتفاقات جدید زمان را در مراجعه به دین و احادیث دانستند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به جایگاه شهید میرزا کوچک جنگلی در جامعه ابراز داشت: بنیان مبارزه شهید میرزاکوچک جنگلی براساس قرآن، اسلام، فرهنگ شیعی و ولایت و امامت بوده و ایشان دارای نبوغ علمی خوب و قابل تحسین بود.

محمدی با بیان اینکه شهید میرزاکوچک جنگلی از همان آغاز طلبگی با یک اندیشه آگاه، سیاسی و درک درست و دقیق از اسلام راستین، قرآن و اهل‌بیت(ع) به عرصه ورود کرد تصریح کرد: این‌ شهید والامقام همواره نسبت به دین، جامعه و مردم دارای احساس مسئولیت خاصی بود.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید بتوانند نقش میرزا کوچک جنگلی در نگهبانی از دین، قرآن و حقوق مردم برای نسل امروز بیان کنند افزود: رهبر معظم‌ انقلاب نیز منشأ حرکت میرزا کوچک جنگلی را یک حرکت ۱۰۰ درصد دینی و اعتقادی دانستند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان افزود: برنامه‌های سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی و یادواره شهدای روحانی استان امسال با توجه به شیوع کرونا متفاوت برگزار می‌شود و یادواره تلویزیونی شهدای روحانی روز دوشنبه هفته آینده ساعت ۱۸ از شبکه باران با حضور نماینده ولی‌فقیه در گیلان برگزار می‌شود.

محمدی گفت: تدوین کتاب با محوریت اندیشه سیاسی شهید میرزا کوچک جنگلی، دیدار با خانواده‌های معزز شهدای روحانی استان، دیدار با جانبازان روحانی دفاع مقدس، غبارروبی مزار شریف شهید میرزاکوچک با حضور تعدادی از مسئولان و طلاب، پخش تیزر تلویزیونی، برنامه‌های تبلیغی فرهنگی از طریق استفاده از فضای مجازی توسط کاربران بسیجی و گفت‌وگوی ویژه خبری از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده است.