کد خبر : 2590
تاریخ انتشار : چهارشنبه 7 تیر 1402 - 7:48

پوتین عید قربان را به مسلمانان تبریک گفت

پوتین عید قربان را به مسلمانان تبریک گفت
رهبر روسیه فرارسیدن عید قربان را به مسلمانان روسیه و جهان تبریک گفت.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در بخشی از پیام خود آورده است: این عید نشان دهنده تکمیل زیارت اماکن مقدس اسلامی است و بخش مهم و جدایی ناپذیر میراث معنوی غنی مردم چند ملیتی ما است. اهمیت اخلاقی عمیقی دارد و شادی ناشی از تقویت معنوی و ایمان را حفظ می‌کند.

در این پیام آمده است: عید قربان به ما یادآوری می‌کند که سنت‌های اسلام مبتنی بر ارزش‌های ابدی نیکی، عدالت، نیکوکاری و توجه به دیگران است.

پوتین افزود:‌ این عید که پایان زیارت بیت الله الحرام است، معنای عمیق اخلاقی و معنوی دارد. از قدیم الایام، این عید با نیکوکاری، توجه به همسایه و تأیید ارزش‌های نیکی، رحمت و عدالت در جامعه متمایز شده است.

در ادامه این پیام تاکید شده است: مایه دلگرمی است که می‌بینیم زندگی در جامعه مسلمان روسیه به طور فعال در حال توسعه است و با ابتکارات جدید و محبوب در زمینه‌های فرهنگ، آموزش، روشنگری و راهنمایی برای نسل جوان غنی می‌شود. همواره عنایت قابل توجهی به تقویت همکاری سازنده با دولت و بهبود گفت‌وگوی مثمر ثمر بین پیروان اسلام و سایر ادیان سنتی روسیه وجود داشته است.

ولادیمیر پوتین بر نقش جامعه مسلمانان روسیه در ترویج صلح بین اقوام و مذاهب و حفظ ارزش‌های خانوادگی تاکید کرد.

پوتین تاکید کرد: جامعه مسلمانان در روسیه نقش مهم و خلاقانه‌ای در زندگی کشور ما ایفا می‌کند، زیرا کمک قابل توجهی به ترویج صلح بین نژادها و مذاهب، حفظ ارزش‌های خانوادگی و پرورش نسل جوان می‌کند. نیروهای مسلمان در چارچوب عملیات نظامی روسیه در اوکراین بر اساس سنت‌های تاریخی، معنویت و میهن پرستی همراه با همرزمان خود در دفاع از روسیه شجاعت و از خودگذشتگی نشان می‌دهند.