کد خبر : 1421
تاریخ انتشار : شنبه 4 دی 1400 - 19:30

مسعود نقاش زاده : جایزه ویژه سردار شهید سلیمانی به بهترین فیلم از نگاه ملی اهدا می شود

مسعود نقاش زاده : جایزه ویژه سردار شهید سلیمانی به بهترین فیلم از نگاه ملی اهدا می شود

دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر می‌گوید که ملاک انتخاب بهترین فیلم در بخش جایزه سردار سلیمانی، داشتن مهم‌ترین ارزش‌های ملّی و معطوف به منافع ملّی است؛ فیلم‌های انقلاب و دفاع مقدس از جذاب‌ترین آثار سینمای ما است که متأسفانه کاهش پیدا کرده است. به گزارش پلان نیوز، مسعود نقاش‌زاده دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر درباره ملاک‌هایش در

توضیحات دبیر جشنواره فیلم فجر درباره جایزه سردار سلیمانی

دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر می‌گوید که ملاک انتخاب بهترین فیلم در بخش جایزه سردار سلیمانی، داشتن مهم‌ترین ارزش‌های ملّی و معطوف به منافع ملّی است؛ فیلم‌های انقلاب و دفاع مقدس از جذاب‌ترین آثار سینمای ما است که متأسفانه کاهش پیدا کرده است.

به گزارش پلان نیوز، مسعود نقاش‌زاده دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر درباره ملاک‌هایش در اهدای جایزه سردار سلیمانی، گفت:  سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملّی یا جایزه ویژه سردار شهید سلیمانی، یکی از مهم‌ترین جوایز جشنواره است که امسال هم به برنده خود اهدا خواهد شد. بهترین فیلم از نگاه ملّی قاعدتاً باید واجد مهم‌ترین ارزش‌های ملّی و معطوف به منافع ملّی باشد.

وی توضیح داد: چنان که در اهداف جشنواره هم تصریح شده است، سینمای نوین ایران پرتو درخشانی از فرهنگ ایرانی و اسلامی است و جشنواره فیلم فجر نیز با هدف حمایت از سینمای اخلاق‌مدار، امیدآفرین و آگاهی‌بخش، آثار برگزیده یک سالِ سینمای ایران که حاصل تلاش هنرمندانه سینماگران خلاق، است را در معرض دید و داوری قرار می‌دهد.

طبق پیش‌بینی‌ها و اخبار اعلام شده، امسال چند فیلم با محوریت انقلاب و دفاع مقدس در جشنواره حضور دارد که به نوعی نشان از بیشتر شدن توجه هنرمندان ایران زمین به این محورها است؛ دبیر جشنواره فیلم فجر ارزیابی خود از تعداد فیلم‌های مورد پذیرش با این مضامین و همچنین تحلیلش را درباره این آثار در جشنواره اینگونه تبیین کرد: پاسخ دقیق در باره تعداد فیلم‌ها، بعد از اتمام فرآیند بازبینی و انتخاب نهایی آثار بخش مسابقه و دریافت نسخه نهایی آثار ممکن خواهد شد. اگرچه جشنواره فیلم فجر، هر ساله، آثار خوبی در زمینه انقلاب و دفاع مقدس از فیلمسازان و تهیه کنندگان دریافت می‌کند، اما شمار تولید این فیلم‌ها به دلایل گوناگون در سینمای ایران کاهش یافته است.

وی در پایان گفت: سینمای ایران فرصت‌های بسیار درخشانی دارد که به سمت آثار جذّاب، تأثیرگذار و شاخص، در این زمینه حرکت کند؛ البته این امر، نیازمند سیاست‌گذاری و سرمایه‌گذاری جدی و بلند مدت در عرصه سینما است.