کد خبر : 2154
تاریخ انتشار : دوشنبه 7 شهریور 1401 - 3:43

فیلم سینمایی «صحنه زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی در جشنواره ایرانیان سانفرانسیسکو

فیلم سینمایی «صحنه زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی در جشنواره ایرانیان سانفرانسیسکو

فیلم سینمایی «صحنه زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی به پانزدهمین دوره جشنواره «ایرانیان سانفرانسیسکو» راه یافت.

به گزارش پلان نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی سوره، فیلم سینمایی «صحنه‌زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی و تهیه کنندگی مجید رضابالا با پخش مرکز بین الملل سوره، در جشنواره ایرانیان سانفرانسیسکو به نمایش در می‌آید.

پانزدهمین دوره این جشنواره در روزهای ۱۷ و ۱۸ سپتامبر برابر با ۲۶ و ۲۷ شهریور ماه در شهر سانفرانسیسکو برگزار خواهد شد.

جشنواره «ایرانیان سانفرانسیسکو» نخستین جشنواره فیلم مستقل ایرانیان در خارج از کشور است که از سال ۲۰۰۸ شروع به کار کرده و فیلم‌هایی که توسط ایرانیان یا درباره کشور ایران ساخته می‌شوند مجاز به حضور در این جشنواره اند.

«صحنه زنی» پیش از این در نوزدهمین دوره جشنواره «چنای» هند و هفتاد و پنجمین جشنواره بین المللی «سالرنو» ایتالیا حضور داشت. همچنین این فیلم سینمایی برای اولین بار در سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درآمد و سیمرغ نقره‌ای بهترین فیلم را از این جشنواره دریافت کرد.

این فیلم سینمایی برای نخستین‌بار با پرداختی دراماتیک به سراغ سوژه صحنه زنی و معضلات پیرامون آنکه در زیر پوست شهر در حال وقوع است، رفته است.

مهتاب کرامتی، بهرام افشاری، پیام احمدی‌نیا، لیندا کیانی، محمد نادری، فرزانه سهیلی، سیامک ادیب، غزاله جزایری و مجید صالحی، با حضور حمیدرضا نعیمی، امید روحانی و آتش تقی‌پور بازیگران این فیلم سینمایی را تشکیل می‌دهند.

پخش بین‌الملل «صحنه زنی» را مرکز بین الملل سوره برعهده دارد.