کد خبر : 255
تاریخ انتشار : پنجشنبه 13 آذر 1399 - 8:26

رئیس‌جمهور گفت: بگذارید آن‌هایی که تجربه بیست و چند ساله دارند کارها رو پیش ببرند

رئیس‌جمهور گفت: بگذارید آن‌هایی که تجربه بیست و چند ساله دارند کارها رو پیش ببرند

رئیس‌جمهور گفت: بگذارید آن‌هایی که تجربه بیست و چند ساله دارند و در دیپلماسی موفق بودند و در دیپلماسی بارها و بارها آمریکا را در سازمان ملل شکست دادند، کارشان انجام بدهند.  به گزارش پلان نیوز به نقل از تسنیم  حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در آیین افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نیرو بیان

واکنش مجدد روحانی به طرح مجلس: بگذارید آن‌ها که تجربه دارند کار را پیش ببرند

رئیس‌جمهور گفت: بگذارید آن‌هایی که تجربه بیست و چند ساله دارند و در دیپلماسی موفق بودند و در دیپلماسی بارها و بارها آمریکا را در سازمان ملل شکست دادند، کارشان انجام بدهند.

 به گزارش پلان نیوز به نقل از تسنیم  حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در آیین افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نیرو بیان داشت: یکی از افتخارات دولت‌‌های یازدهم و دوازدهم این بود که در تابستان قطعی برق نداشتیم و اگر هم بوده کم و کوتاه بوده است. وزارت نیرو با طرح استمداد از مردم، مدیریت خوبی در مصرف برق داشت.

وی افزود: همانطور که وزیر نیرو گفتند، سالی ۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات برق جدید تولید خواهد شد. در حالی که در ابتدای انقلاب ۷ هزار مگاوات برق داشتیم. در دولت تدبیر و امید، سه برابر رژیم گذشته تولید برق در کشور انجام گرفت. این کار بسیار ارزشمندی برای کشور خواهد بود.

روحانی خاطرنشان کرد: امروز تلفات برق ۹٫۲ درصد است که این رقم یعنی تلفات برق بسیار کاهش پیدا کرده است. روستاییان عزیز از برق استفاده می‌کنند. دولت تدبیر و امید تامین برق روستاهای ۲۰ خانوار به بالا را به پایان رساند و اکنون در فکر روستاهای ۱۰ خانوار به بالا هستیم. اینکه در هر ماه ۳۵ روستا به شبکه برق وصل می‌شود بسیار مهم است.

وی بیان داشت: دولت تدبیر و امید تحولی که در روستاها چه از لحاظ گاز، برق، آب، ارتباطات، بهداشت و آموزش به وجود آورده، قابل مقایسه با دولت‌های گذشته نیست. ما در دولت تدبیر و امید، مدارس غیراستاندارد را تقریباً به طور کامل جمع کردیم. برای روستاها کارهای خوب و بسیار عظیمی انجام گرفته و ادامه پیدا خواهد کرد.

رئیس‌جمهور همچنین بیان کرد: همانطور که گفته شد ما امسال ۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات برق تولید و نیروگاه‌های جدید تاسیس کردیم، اما رقم بالایی یعنی ۴ هزار مگاوات هم برق مجازی تولید کردیم. این برق را با کمک مردم و تغییر ساعات استفاده از برق توانستیم به وجود بیاوریم و از سرمایه‌گذاری‌هایی که نیاز نبود، بی‌نیاز شویم. مردم در این زمینه کامل همراهی کردند.

وی ادامه داد: کار خوبی هم که اعلام شد، برق امید بود و آثارش در پایان آذر اعلام می‌شود. کسانی که کم‌مصرف هستند از دادن هزینه برق معاف خواهند شد. ۳۰ درصد مردم دارای برق مجانی می‌شوند. همین کار در مورد گاز و آب نیز انجام خواهد شد. این کار ماندگار دولت تدبیر و امید است. آن نکته‌ای که امام فرمودند که آب و برق محرومان مجانی شود، در این دولت تحقق پیدا کرد. آن‌هایی که توهین کردند و گفتند آنچه امام گفته عملی شدنی نیست، اتفاقاً عملی شد.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما در شرایط جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم. جنگی که به ما در این سه سال تحمیل شد، جنگ اقتصادی بود. هیچ کس نه آمریکا و نه اروپا فکر نمی‌کرد ایران در این جنگ اقتصادی به خوبی مقاومت کند. بسیاری از رهبران دنیا به من گفتند که شما چگونه توانستید کشور را اداره کنید. در این سه سال تحریم، آب قطع نشد، برق قطع نشد، گاز قطع نشد و ما نیازمند نشدیم گازوئیل از بیرون بخریم. در بحث گندم خودکفا بودیم و تحولات بزرگ در راه آهن و… رخ داد.

روحانی بیان کرد: رشد اقتصادی ما در سال ۹۸ مثبت بود. البته از پایان ۹۸ دچار مصیبت بزرگ یعنی کرونا شدیم. همه دنیا دچار این مشکل شدند. رشد اقتصادی همه کشورهای بزرگ یا کاهش پیدا کرد یا منفی شد. این فشار به ما هم وارد شد. البته ما از این معضل هم عبور خواهیم کرد. شرایط ما در بحث کرونا نسبت به کشورهای غربی بدتر نیست. با یک برنامه‌ریزی طی دو هفته توانستیم شرایط را کنترل کنیم. ما داریم به شرایط نرمال برمی گردیم. دولت کار بزرگی در همه زمینه‌ها انجام می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: همه آن‌هایی که در کشور مشغول خدمتند، چه در مجلس، چه در قوه قضائیه و چه در نیروهای مسلح، همه دست به دست هم بدهیم و همه در پی امید و ثبات باشیم. هیچ عجله‌ای نکنیم و هول نکنیم. اگر دولت موفقیتی به دست آورد، این موفقیت را تقدیم شما خواهد کرد. ما دست همه را خواهیم بوسید. بگذارید با حوصله، تحمل، خردورزی و آن‌هایی که تجربه بیست و چند ساله در این امر دارند و در دیپلماسی موفق بودند و در دیپلماسی بارها و بارها آمریکا را در سازمان ملل شکست دادند، کارشان را انجام بدهند. البته ما می‌دانیم هر قوه‌ای هر کاری می‌کند با نیت خیر است، اما با هم مشورت کنیم، همفکری کنیم و کارها را دقیق‌تر و پخته‌تر پیش ببریم. مقاومت مردم اصل اساسی است. اگر دولت و نظام پیروز شوند، در سایه مقاومت است. امروز نیز مسیر مقاومت و هدایت رهبری، مسیر پیروزی ما خواهد بود.