کد خبر : 1589
تاریخ انتشار : یکشنبه 1 اسفند 1400 - 18:53

رئیسی در جلسه هیئت دولت: خطای آشکار فردی نباید به جامعه هنری تعمیم داده شود

رئیسی در جلسه هیئت دولت: خطای آشکار فردی نباید به جامعه هنری تعمیم داده شود

رئیس‌جمهور با اشاره به حاشیه جشنواره سینمایی فجر، گفت: معتقدیم که خطای آشکار فردی نباید به جامعه هنری تعمیم داده شود. به گزارش پلان نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهموری، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه در جلسه هیئت دولت با تشکر از همه سازمان‌های دولتی، نیروهای مسلح، صدا و سیما، خبرگزاری‌های ملی و

رئیس‌جمهور با اشاره به حاشیه جشنواره سینمایی فجر، گفت: معتقدیم که خطای آشکار فردی نباید به جامعه هنری تعمیم داده شود.

به گزارش پلان نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهموری، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه در جلسه هیئت دولت با تشکر از همه سازمان‌های دولتی، نیروهای مسلح، صدا و سیما، خبرگزاری‌های ملی و محلی و استانداران استان‌های ساحلی برای پیگیری و اجرای دستور آزادسازی حریم دریاها، گفت: باید با طراحی صحیح بستر مناسبی برای تفریح سالم و نشاط مردم در سواحل ایجاد شود.

وی گفت: اولویت دولت مردمی در عرصه فرهنگ، حمایت از تولیدات فاخری است که عناصر هویتی و ارزشی ملت، یعنی اسلام، ایران، خانواده، عدالت‌خواهی، مسئولیت‌پذیری و فسادستیزی را تقویت کند.

رئیس‌جمهور افزود: البته در حاشیه جشنواره سینمایی فجر، اظهارنظر غلطی انجام شد که با وجود عذرخواهی مکرر گوینده آن، وزارت ارشاد نیز آن سخنان را رد و محکوم کرد.

حجت‌الاسلام رئیسی ضمن تشکر از حساسیت و غیرت دینی در مقابل این قضیه، افزود: معتقدیم که خطای آشکار فردی نباید به جامعه هنری تعمیم داده شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ در صحن مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: لایحه بودجه ۱۴۰۱ در تعامل و همکاری مشترک دولت و مجلس می‌تواند یک سند مالی خوب و متوازن برای رفع مشکلات کشور باشد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت ماه‌های ‌مبارک رجب، شعبان و رمضان بر اغتنام فرصت معنوی این روزها تأکید کرد و گفت: خدمت به مردم و انجام کارهای بزرگ نیازمند توفیق و مدد الهی است و باید از فرصت ماه رجب بهره کامل برده شود.

همچنین در جلسه هیئت دولت وزیر کشور در مورد آزادسازی سواحل گزارشی ارائه و بر اجرای دقیق دستور رئیس جمهور در این زمینه تأکید کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گزارشی از روند اجرا و برگزاری جشنواره فیلم فجر ارائه کرد.