کد خبر : 1502
تاریخ انتشار : سه شنبه 28 دی 1400 - 8:11

خرید و فروش مدفوع انسان در کره شمالی

خرید و فروش مدفوع انسان در کره شمالی

رونق گرفتن خرید و فروش مدفوع انسان در کره شمالی پس از دستور کیم جونگ اون در کشور کره شمالی به دستور کیم جونگ اون مردم باید ۱۰۰ کیلو مدفوع انسان تولید کنند. کره شمالی به همان اندازه که روی موشک پرانی تاکید دارد بر روی تولید کود طبیعی و مدفوع انسان نیز تاکید دارد

رونق گرفتن خرید و فروش مدفوع انسان در کره شمالی پس از دستور کیم جونگ اون

در کشور کره شمالی به دستور کیم جونگ اون مردم باید ۱۰۰ کیلو مدفوع انسان تولید کنند. کره شمالی به همان اندازه که روی موشک پرانی تاکید دارد بر روی تولید کود طبیعی و مدفوع انسان نیز تاکید دارد و برایش مهم نیست که این کود توسط انسان تولید شود یا حیوان.

در حالی که در طول یک هفته گذشته شاهد شلیک دستکم سه موشک جدید توسط کره شمالی بوده ایم، این کشور «نبرد برای کود» را نیز راه اندازی کرده است، کودی که برای مردم معمولی این کشور بسیار مهم تر از شلیک موشک های متعدد است.

با کاهش و توقف نسبی ورود کود شیمیایی از چین پس از دستور کیم جونگ اون برای بستن مرزها برای جلوگیری از ورود ویروس کرونا، کمبود کود در کره شمالی به مرحله بحرانی رسیده است و همزمان دولت کره شمالی از دریافت کمک های کره جنوبی نیز خودداری می کند.

در این شرایط کیم جونگ اون به مردم کره شمالی دستور داده است که مدفوع بیشتری تولید کنند تا بتوان آن را به عنوان کود برای حاصلخیز کردن زمین ها استفاده کرد.

دیکتاتور ۳۵ ساله به مردم خود دستور داده که باید مقدار خاصی در روز (تا صد کیلوگرم) مدفوع حیوانی و انسانی تحویل بدهند و در صورتی که نتوانند این مقدار مدفوع تحویل دهند باید در ازای آن ۳۰۰ کیلوگرم کمپوست تحویل دهند.

در این کمپین ده روزه از شهروندان کره شمالی خواسته شده بود که از ۴ تا ۱۴ ژانویه مقدار خواسته شده کود را تولید و تحویل مقامات دولتی نمایند. این رقم برای شهروندانی که در کارخانه ها کار می کنند ۵۰۰ کیلوگرم تعیین شده بود.

یک منبع نزدیک به دولت کره شمالی در این باره گفته است: «کل جمعیت بسیج شده تا کود بیشتری تولید کند، کاری که به اصلی ترین وظیفه شهروندان در سال جدید تبدیل شده است.

مقامات هر منطقه از کارخانه ها، موسسات و گروه های شهروندی خواسته است که برای هر شهروند مقدار مشخصی تولید کود تعیین شود. آن ها خواسته اند هر روز هر نفر ۱۰۰ کیلوگرم کود تولید کند، یا سه تن در ماه. اما چطور ممکن است هر فرد بتواند سه تن کود طبیعی تولید کرده و تحویل دهد؟».

برای تامین این مقدار کود درخواستی دولت، شهروندان کره شمالی مدفوع خود و حیواناتشان (معمولاً گاو که به جای ماشین آلات در مزارع کره شمالی به کار گرفته می شود) را با مواد شیمیایی، علف هرز و خاکستر ترکیب می کنند.

برخی منابع از درگیری شهروندان کره شمالی با یکدیگر برای تامین سهمیه درخواست شده ی کود خانگی خبر می دهند. یک منبع خبری در این باره گفته است: «مردم در شهر برای به کنترل درآوردن سرویس های بهداشتی عمومی با هم می جنگند.

خنده دار است. آن هایی که نمی توانند کود کافی از دستشویی ها به دست آورند، آن را با خاک ترکیب می کنند». این اجبار باعث شده برخی از شهروندان کره شمالی سعی کنند کمبود سهمیه خود را با خریدن مدفوع از دیگران جبران کنند، اتفاقی که باعث رونق کسب و کار خرید و فروش مدفوع انسانی شده است.

منبع دیگری در این باره نوشته است: «مردم خشمگین هسند و از رژیم انتقاد می کنند که این سهمیه بسیار بالا را برای مجبور کردن مردم به پرداخت پول تعیین کرده است در حالی که آن را به تولید کشاورزی نسبت می دهد.

در فصل زمستان کود طبیعی و کمپوست زیادی وجود ندارد». برای تشویق مردم به تولید کود بیشتر، دولت کره شمالی نوعی مجوز صادر کرده که تنها به افرادی داده می شود که سهیمه تعیین شده کود طبیعی را تولید کرده اند و با این مجوز می توانند به خرید و فروش کود بپردازند.

تمام این تحولات عجیب و غریب در کره شمالی در حالی است که قحطی و کمبود مواد غذایی در این کشور به مرحله ای بحرانی رسیده و کیم جونگ اون نیز این مسئله را تایید کرده است

برچسب ها :

ناموجود