کد خبر : 339
تاریخ انتشار : پنجشنبه 20 آذر 1399 - 21:29

حمایت اتحادیه تهیه‌کنندگان سینما از برگزاری جشنواره فیلم فجر

حمایت اتحادیه تهیه‌کنندگان سینما از برگزاری جشنواره فیلم فجر

اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد برگزاری جشنواره فیلم فجر در شرایط کنونی، با همفکری و همدلی دست اندرکاران، به تجربه‌ای تازه و ارزنده در تاریخ سینمای ایران بدل خواهد شد. به گزارش پلان نیوز ، اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران با انتشار اطلاعیه‌ای حمایت خود را از برگزاری جشنواره فیلم فجر اعلام

حمایت اتحادیه تهیه‌کنندگان سینما از برگزاری جشنواره فیلم فجر

به گزارش پلان نیوز ، اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران با انتشار اطلاعیه‌ای حمایت خود را از برگزاری جشنواره فیلم فجر اعلام کرد.

در متن این اطلاعیه آمده است:

‎”سینمای ایران طی سالهای اخیر از بحران‌های خسارت‌بار متعددی عبور کرده و به همت اصحاب و یارانش سالم و سربلند به حیات خود ادامه داده است.

‎اکنون که شیوع گسترده و جهانی کرونا، صنعت سینمای ایران را نیز مانند سایر کشورهای دنیا دچار آسیب‌های جدی و اجتناب‌ناپذیر کرده، هر نشانه‌ای از اعلام حیات سینما و آمادگی‌ آن برای استقبال از آینده‌ای بهتر، باید مغتنم شمرده شود.

‎بی تردید یکی از علائم بارز اعلام حیات سینمای ایران، برگزاری جشنواره مهم فجر با حفظ تدابیر لازم خواهد بود.

‎امروزه دیگر بر کسی پوشیده نیست که جشنواره فیلم فجر، از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی- هنری کشور است که تأثیر برگزاری آن بر افکار عمومی جامعه، به‌سادگی قابل انکار یا کتمان نیست.

شاید تعطیلی این رویداد مهم و بی نظیر، آسان‌ترین و مطلوب‌ترین راه برای کسانی باشد که یا توان استقامت در بحران ندارند و یا اساساً نسبت به تعطیلی همه جانبه سینمای ایران نگرانی لازم را ندارند؛ اما نباید فراموش کرد که سینمای ایران می‌تواند، هوشمندانه، از هر اتفاقی برای رسیدن به روزهای بهتر، بهره برد و قابلیت و مقاومت لازم برای آنکه همچنان مهم‌ترین رویداد فرهنگی کشور باقی بماند را دارد.

‎بر این باوریم که برگزاری جشنواره فیلم فجر در شرایط کنونی، با همفکری و همدلی دست اندرکاران، به تجربه‌ای تازه و ارزنده در تاریخ سینمای ایران بدل خواهد شد تا دوستانش شاد و دشمنانش را مأیوس سازد.

‎جشنواره فیلم فجر حتماً می‌تواند همچون بسیاری از جشنواره‌های اخیر جهانی مانند لوکارنو، تورنتو، لندن، اَنسی به شیوه‌ای جدید و منعطف با شرایط موعد برگزاری، اعم از مجازی، فیزیکی، ترکیبی برگزار شود و به همه علاقمندانش نشان دهد که گرم‌ترین و روشن‌ترین آتش‌ها را زیر خاکستر کرونا، برای آینده ذخیره دارد.”