کد خبر : 1520
تاریخ انتشار : چهارشنبه 29 دی 1400 - 5:56

حاتمی‌کیا هم به لو رفتن فیلمش از فجر اعتراض کرد

حاتمی‌کیا هم به لو رفتن فیلمش از فجر اعتراض کرد

پلان نیوز– یوسف حاتمی کیا کارگردان فیلم «شب طلایی» اعلام کرد که منتقدی مطلبی روی فیلمش نوشته که نشان از دیده شدن آن قبل از جشنواره دارد. پیش از این فیلمسازان مختلفی چون رضا میرکریمی و همچنین مدیران سازمان اوج به لو رفتن فیلم هایشان از دبیرخانه چهلمین جشنواره فیلم فجر اعتراض کرده بودند و

پلان نیوز– یوسف حاتمی کیا کارگردان فیلم «شب طلایی» اعلام کرد که منتقدی مطلبی روی فیلمش نوشته که نشان از دیده شدن آن قبل از جشنواره دارد. پیش از این فیلمسازان مختلفی چون رضا میرکریمی و همچنین مدیران سازمان اوج به لو رفتن فیلم هایشان از دبیرخانه چهلمین جشنواره فیلم فجر اعتراض کرده بودند و حالا یوسف حاتمی کیا کارگردان «شب طلایی» نیز […]

یوسف حاتمی کیا کارگردان فیلم «شب طلایی» اعلام کرد که منتقدی مطلبی روی فیلمش نوشته که نشان از دیده شدن آن قبل از جشنواره دارد.

پیش از این فیلمسازان مختلفی چون رضا میرکریمی و همچنین مدیران سازمان اوج به لو رفتن فیلم هایشان از دبیرخانه چهلمین جشنواره فیلم فجر اعتراض کرده بودند و حالا یوسف حاتمی کیا کارگردان «شب طلایی» نیز به لو رفتن فیلمش اعتراض کرده است.

وی در یادداشتی آورده است: «چه ردای افتخاریست که فیلم هایی را که در جشنواره حضور دارند زودتر از زمان پخشش، پنهانی و بدون اجازه سازندگانش ببینیم و دست به قلم شده، در تأیید یا رد آن صفحه ای سیاه کنیم.

زمانی که با نگارنده آن تماس حاصل می شود که چگونه فیلمی را تماشا کرده است که تنها و به امانت در اختیار دبیرخانه جشنواره فیلم فجر و شورای پروانه نمایش قرار گرفته است؛ به دروغ یا شاید راست؛ اطمینان می دهد که فیلم را ندیده است و تنها با دیدن تعدادی عکس فیلم، دست به نقد شده و طوماری را نوشته است.

این چه بی اخلاقی آشکاریست که هر روز عریان تر از دیروز خودنمایی می کند. اگر تماشاگرِ پنهانی فیلم بوده اید که شرم بر شما باد و اگر خود را تماشاگرنمای فیلم نشان می دهید و بدون دیدن حتی لحظه ای از فیلم به نقد یا تمجید از آن می پردازید که دیگر زبانم قاصر است از پیدا کردن جمله ای در وصف این عمل.

امید دارم که رسم امانت داری در میانمان هنوز اعتبار داشته باشد و به آن نیز چوب حراج نزنیم.

منبع: صبا