کد خبر : 1154
تاریخ انتشار : شنبه 30 مرداد 1400 - 13:57

بیمارستان دائمی پیشرفته ارتش برای خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی در رشت راه‌اندازی شد

بیمارستان دائمی پیشرفته ارتش برای خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی در رشت راه‌اندازی شد

گروه استان‌ها ـ بیمارستان دائمی پیشرفته ارتش با نام شهید سرلشکر موسی نامجو برای خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی در رشت راه‌اندازی شد. به گزارش پلن نیوز از رشت، بیمارستان دائمی پیشرفته شهید سرلشکر موسی نامجو صبح امروز با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و مسئولان استان گیلان به‌منظور خدمات‌رسانی به بیماران کرونا در محوطه بیمارستان

گروه استان‌ها ـ بیمارستان دائمی پیشرفته ارتش با نام شهید سرلشکر موسی نامجو برای خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی در رشت راه‌اندازی شد.

به گزارش پلن نیوز از رشت، بیمارستان دائمی پیشرفته شهید سرلشکر موسی نامجو صبح امروز با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و مسئولان استان گیلان به‌منظور خدمات‌رسانی به بیماران کرونا در محوطه بیمارستان پورسینای رشت افتتاح‌ شد.

با توجه به ورود ارتش برای کمک‌رسانی به نظام سلامت کشور، افزایش آمار مبتلایان به کرونا در گیلان و درخواست استاندار گیلان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی از فرمانده‌کل ارتش و نیروی زمینی ارتش، احداث بیمارستان تنفسی دائمی اضطراری در محوطه بیمارستان پورسینا رشت در دستور کار قرار گرفت.

این بیمارستان ۱۰۰تختخوابی دارای امکانات پزشکی از جمله اکسیژن‌ساز، مانیتورینگ و سایر امکانات بیمارستانی است و همچنین بیش از ۱۰۰ هزار تجهیزات ماسک و دستکش خریداری شده است که در اختیار علوم پزشکی گیلان قرار می‌گیرد.

همچنین اقدامات متعدد محرومیت‌زدایی توسط ارتش جمهوری اسلامی از جمله آبرسانی به روستاهای محروم، احداث پل در روستاهای محروم شهرستان فومن گیلان، تجهیز و بازسازی بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) فومن، پروژه‌های عام‌المنفعه و سایر عملیات‌ها همچون دیگر استان‌های کشور در حال انجام است.

به گزارش تسنیم، با توجه به دستور فرمانده نیروی زمینی ارتش جهت کمک به نظام سلامت کشور، احداث بیمارستان‌های صحرایی در سراسر کشور برای‌ کاهش بحران در دستور کار قرار گرفت.

لازم‌‌ به ذکر است تاکنون ۲۸ بیمارستان از سوی نیروی زمینی محوری ارتش با بیش از ۱۲ هزار نیروی پزشکی و کادر درمانی در سراسر کشور فعالیت و به مردم خدمات‌رسانی می‌کنند.