کد خبر : 1072
تاریخ انتشار : سه شنبه 22 تیر 1400 - 13:35

بخش ویژه جشنواره ملبورن برای سینمای ایران

بخش ویژه جشنواره ملبورن برای سینمای ایران

جشنواره بین‌المللی فیلم ملبورن ضمن برگزاری بخش «سینمای جدید ایران»، میزگرد سینمای ایران را برگزار می‌کند. به گزارش پلان نیوز ، شصت و نهمین جشنواره فیلم ملبورن از ۵ تا ۲۲ اوت (۱۴ تا ۳۱ مرداد) در استرالیا برگزار خواهد شد و فیلم‌های «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی، «خورشید» مجید مجیدی، «قصیده گاو سفید» به کارگردانی

جشنواره بین‌المللی فیلم ملبورن ضمن برگزاری بخش «سینمای جدید ایران»، میزگرد سینمای ایران را برگزار می‌کند.

جشنواره فیلم ملبورن

به گزارش پلان نیوز ، شصت و نهمین جشنواره فیلم ملبورن از ۵ تا ۲۲ اوت (۱۴ تا ۳۱ مرداد) در استرالیا برگزار خواهد شد و فیلم‌های «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی، «خورشید» مجید مجیدی، «قصیده گاو سفید» به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها، «بندربند» منیژه حکمت، «جاده خاکی» از پناه پناهی، مستند «رادیوگرافی یک خانواده» به کارگردانی فیروزه خسروانی، «شب» از کوروش اهری، «شیطان وجود ندارد» به کارگردانی محمد رسول‌اُف و «دشت خاموش» ساخته احمد بهرامی در بخش ویژه سینمای جدید ایران روی پرده می‌روند.

همچنین فیلم «شطرنج باد» از محمدرضا اصلانی در بخش آثار مرمت‌شده و فیلم جدید «سال طوفان ابدی» ساخته جعفر پناهی و چند کارگردان شناخته‌شده بین المللی در بخش «پیشروها» به نمایش گذاشته می‌شود.

سجاد اصغری:هفت فیلم مطرح سال سینمای ایران معرفی شد/ جواد عزتی و لیلا حاتمی بعنوان بهترین بازیگر سال انتخاب شدند

«میزگرد سینمای ایران» نیز با حضور کیت فیتزپاتریک برنامه‌ریز جشنواره ملبورن و منیژه حکمت و فیروزه خسروانی با همکاری دانشگاه ملبورن برگزار و در آن به بحث درباره سینمای ایران و ظهور فیلمسازی در منطقه پرداخته می‌شود.