کد خبر : 1496
تاریخ انتشار : یکشنبه 26 دی 1400 - 15:30

با ترمیم نسخه اصلی؛ «پدرخوانده» در پنجاهمین سال اکرانش به سینماها برمی‌گردد

با ترمیم نسخه اصلی؛ «پدرخوانده» در پنجاهمین سال اکرانش به سینماها برمی‌گردد

  کمپانی پارامونت اعلام کرده به مناسبت پنجاهمین سالگرد اکران «پدرخوانده» برنامه‌هایی دارد. به گزارش پلان نیوز به نقل از ددلاین، پارامونت پیکچرز اعلام کرده در پنجاهمین سال اکران «پدرخوانده» شاهکار فرانسیس فورد کاپولا این فیلم را در سینماهای دالبی «ای‌ام‌سی» با کیفیت اولترا اچی‌دی اکران می‌کند. قرار است «پدرخوانده» در سینماهای دالبی از مجموعه زنجیره‌ای

 

«پدرخوانده» در پنجاهمین سال اکرانش به سینماها برمی‌گردد

کمپانی پارامونت اعلام کرده به مناسبت پنجاهمین سالگرد اکران «پدرخوانده» برنامه‌هایی دارد.

به گزارش پلان نیوز به نقل از ددلاین، پارامونت پیکچرز اعلام کرده در پنجاهمین سال اکران «پدرخوانده» شاهکار فرانسیس فورد کاپولا این فیلم را در سینماهای دالبی «ای‌ام‌سی» با کیفیت اولترا اچی‌دی اکران می‌کند.

قرار است «پدرخوانده» در سینماهای دالبی از مجموعه زنجیره‌ای «ای‌ام‌سی» از ۲۴ فوریه و با کیفیت اولترا اچ‌دی در ۲۲ مارس به نمایش درآید.

پارامونت همچنین تریلر جدیدی برای این نسخه مرمت شده جدید تهیه کرده است. برای مرمت فیلم نیز هزار ساعت زمان صرف مرمت و اصلاح رنگ‌های فیلم شده و ۴ هزار ساعت نیز صرف ترمیم لکه‌ها و خراش‌ها شده است.

هر سه فیلم این سه گانه که به کارگردانی کاپولا ساخته شده‌اند، ترمیم شده‌اند.

نخستین فیلم «پدرخوانده» که با اقتباس سینمایی از رمان ماریو پوزو ساخته شد ابتدا در سال ۱۹۷۲ راهی سینماها شد. در این سه‌گانه ظهور و سقوط خانواده کورلئونه تحت رهبری ویتو کورلئونه با بازی مارلون براندو تصویر شده است. در این روند جوان‌ترین پسر وی یعنی مایکل با بازی آل پاچینو دچار تغییرات زیادی می‌شود و از یک عضو خنثی در خانواده به رییس بی‌رحم مافیا بدل می‌شود.

کاپولا در این باره گفت: به «پدرخوانده» افتخار می‌کنم به ویژه این که تعیین کننده یک سوم نخست زندگی هنری‌ام بود. در تجلیل از پنجاهمین سالگرد ساخته شدن این فیلم من به ویژه بر رمان «پدرخوانده» ماریو پوزو تاکید دارم که پایه ساخت این سه‌گانه حماسی شده است.

دوره نمایش «پدرخوانده» در سینماهای دالبی از سینماهای زنجیره‌ای ای‌ام‌سی در آمریکا و دیگر نقاط جهان در ساعت‌های مشخص و به مدت محدود خواهد بود.

برچسب ها :