کد خبر : 2253
تاریخ انتشار : سه شنبه 1 آذر 1401 - 7:45

امی بین‌المللی برندگانش را شناخت/ شان گوسفنده جایزه گرفت

امی بین‌المللی برندگانش را شناخت/ شان گوسفنده جایزه گرفت

مراسم جوایز امی بین‌المللی ۲۰۲۲ با معرفی و اهدای جوایز به بهترین آثار تلویزیونی در سطح جهان برگزار شد. به گزارش پلان نیوز به نقل از ورایتی، پنجاهمین دوره اهدای جوایز امی بین‌المللی با بررسی برنامه‌هایی از ۲۳ کشور در ۱۵ رشته و از میان ۶۰ نامزد برگزار شد. در این برنامه که دیروز در

مراسم جوایز امی بین‌المللی ۲۰۲۲ با معرفی و اهدای جوایز به بهترین آثار تلویزیونی در سطح جهان برگزار شد.

به گزارش پلان نیوز به نقل از ورایتی، پنجاهمین دوره اهدای جوایز امی بین‌المللی با بررسی برنامه‌هایی از ۲۳ کشور در ۱۵ رشته و از میان ۶۰ نامزد برگزار شد.

در این برنامه که دیروز در نیویورک برگزار شد سونگ جونگ لی بازیگر کره‌ای جایزه بین‌المللی امی را به میکلی لی نایت رییس گروه سی‌جی اهدا کرد و ایوا دوورنی جایزه بین‌المللی موسس امی را دریافت کرد.

در بخش برنامه هنری «فردی مرکوری: برنامه نهایی» از بریتانیا به عنوان برنده انتخاب شد و در بخش بهترین بازیگر زن لو دی لاج برای «جشن زن دیوانه» از فرانسه جایزه برد. جایزه بهترین بازیگر مرد هم نصیب دوگری اسکات برای «جنایت ایروین ولش» از بریتانیا شد.

جایزه بهترین مستند به «بچه‌های داعش، فلاکت جنگ» از فرانسه و بهترین مستند ورزشی به «ملکه سرعت» از بریتانیا اهدا شد.

جایزه بهترین برنامه سرگرمی کودک به «دنیای بهتر من» از آفریقای جنوبی رسید و جایزه بهترین برنامه زنده برای کودکان نیز نصیب «کابام!» از هلند شد. جایزه بهترین انیمیشن کودکان را «شان گوسفنده: پرواز پیش از کریسمس» از بریتانیا برد.

«دعای شب» از بریتانیا به عنوان بهترین سریال درام انتخاب شد، جایزه تله‌نوولا به «محبت پادشاه» از کره جنوبی رسید و جایزه مینی سریال را «کمک» از بریتانیا برد. جایزه سریال در فرم کوتاه هم به «رورانگی» از نیوزیلند اهدا شد.

جوایز بین‌المللی اِمی توسط آکادمی بین‌المللی علوم و هنرهای تلویزیونی آمریکا برای تجلیل از بهترین برنامه‌های تلویزیونی که ابتدا در خارج از آمریکا تولید و پخش شده‌اند، اعطا می‌شود. این جوایز در جشن بین‌المللی جوایز امی که هر سال در ماه نوامبر در شهر نیویورک برگزار می‌شود، اهدا می‌شود. نخستین مراسم بین‌المللی امی در سال ۱۹۷۳ برگزار شد.