کد خبر : 603
تاریخ انتشار : یکشنبه 12 بهمن 1399 - 17:40

آرای مردمی جشنواره فیلم فجر ۳۹ مختص تهران نیست

آرای مردمی جشنواره فیلم فجر ۳۹ مختص تهران نیست

آرای مخاطبان جشنواره فیلم فجر امسال در سراسر کشور برای تعیین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شمارش خواهد شد. به گزارش پلان نیوز به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر، در جشنواره فجر ۳۹، آرای بهترین فیلم تماشاگران برخلاف گذشته فقط از مخاطبان جشنواره در تهران اخذ نمی‌شود و همه مخاطبان جشنواره در

آرای مردمی جشنواره فیلم فجر ۳۹ مختص تهران نیست

آرای مخاطبان جشنواره فیلم فجر امسال در سراسر کشور برای تعیین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شمارش خواهد شد.

به گزارش پلان نیوز به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر، در جشنواره فجر ۳۹، آرای بهترین فیلم تماشاگران برخلاف گذشته فقط از مخاطبان جشنواره در تهران اخذ نمی‌شود و همه مخاطبان جشنواره در سراسر کشور در این فرایند نقش دارند.

بر اساس تصمیم شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم فجر و رویکرد سازمان سینمایی مبنی بر تحقق عدالت فرهنگی، امسال فیلم‌های بخش سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران) در سراسر کشور برای مخاطبان سینما به نمایش در می‌آید و هر ۱۶ اثر این بخش در همه استان‌ها نمایش خواهند داشت.

سید محمد مهدی طباطبایی نژاد دبیر سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر در نشست خبری مجازی خود با تأکید بر این رویکرد نو، اظهار کرد: در سال‌های گذشته اگر ۳۰ یا ۲۲ اثر در جشنواره حضور داشت، نمایش این فیلم‌ها تقسیم می‌شد و در هر مرکز استان، بخشی از آثار روی پرده می‌رفت اما امسال در یک شرایط عادلانه همه مردم در همه استان‌ها می‌توانند آثار را ببینند.